Ulubiony pisarz

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 73
poprzednia |
Jaki jest wasz ulubiony autor książek piszący po angielsku?
uwielbiam Davida Lodge'a - jego serię uniwersytecką i różne opowiadania
Hi,

fajnie pisze Dan Brown, autor m.in. `Angels and demons` czy `The da Vinci code`. Wcześniej czytałem Steven`a King`a, ale ten pierwszy zdaje sie pisać ciekawiej.

Pozdrawiam
F.S.Fitzgerald
może i są lepsi, ale oon jest dla mnie wyjątkowy.
O, przyłączam się. Może nie 'wyjątkowy", ale bardzo go lubię.
Jeśli mogę słówko o poezji... John Keats. Niesamowity... sczególnie gdy zdamy sobie sprawę, ile miał lat, pisząc swe najwspanialsze utwory.
A ja uwielbiam Oscara Wilda i Edgara Allana Poe... :) Są po prostu genialni!!!
William Golding słynący głównie ze swego dzieł 'The Lord of the Flies' [Władca Much]. Ta książka jest genialna i gorąco wszystkim zachęcam, by ją przeczytać. Jest to niesamowicie dogłębne studium psychiki wystawionej na żądzę władzy i brak ograniczeń prawnych/moralnych. W pewnym momencie zapomina się, ze jej głównymi bohaterami są dzieci...
oskar wilde
Masz rację.A Alan Ayckbourn co o nim myślicie?
J. D. SALINGER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Margaret Atwood.
Za dużo to on książek nie napisał :]
Wszelkiego rodzaju dramaty lub kryminały. Te drugie - najlepiej autorstwa Agathy Christie.
Oscar Wilde
ale napisała np. sporo niezłych bajek i sztuk
hmm...
zawsze b. chętnie czytam J.Grishama, P. Cornwell i J. Green - przeczytałam prawie wszystkie ich książki.
Zapomniałam dodać jeszcze dwóch świetnych angielskich pisarzy do grona "debeściaków" :)))
James Patterson
Nora Roberts
oscar wilde:) a ze smiesznych to podroznicze pete'a mccarthy! polecam:)
polecam Johna Steinbecka
uwielbiam Williama Butlera Yeates'a, zwłaszcza te jego sztuki na papierze czerpanym, miodzio...ale dzis jestem śpiaca, u was też tak pada?
Uwielbiam Tolkiena!:)
P. D. James, A. Christie, S. Walters.
And J. Irving ("The Cider House Rules").
Z autorów piszących "na poważnie" to John Irving ("A widow for one year", "The cider house rules"), a z pozostałych: C. S. Lewis ("Opowieści z Narni"), Orson Scott Card ("Gra Endera"), Stephen King ("The dark tower"), Robert Silverberg (głównie felietony), no i oczywiście George R. R. Martin (cykl "Pieśń Lodu i Ognia")

May The Force Be With You
Najbardziej lubie powiesci Stephena Kinga. Polecam kazdemu :)
A kto lubi powieści Marion Zimmer Bradley? "Mists of Avalon" to piękna książka...
Z literatury brytyjskiej plecam Jeanette Winterson ("Oranges are Not the Only Fruit", "Passion", "Written on the Body", "Sexing the Cherry"), a z amerykańskiej Shirley Jackson (znana jako autorka opowiadania "The Lottery", ale pisala też powieści: "Haunting of the Hill House", "We Have Always Lived in a Castle", "The Bird's Nest"). Polecam też klasykę gotyku: "The Castle of Otranto" H. Walpole'a, "Frankenstein" M. Shelley, "Dracula" B. Stokera, "Dr Jekyll and Mr Hyde" R. L. Stevensona... warto wiedzieć na jakiej tradycji opiera się Stephen King ;-) Pozdr.
Bill Bryson "Neither here nor there" tudziez "The lost continent" jak ktos sie interesuje turystyka:)
Nick Hornby jest ok.- "About a boy".
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 73
poprzednia |

« 

Praca za granicą