realism in American painting

Temat przeniesiony do archwium.
Hej, poszukuję książek, artykułów lub filmów o amerykańskim malarstwie (chodzi mi realizm, Ash Can school, okres 1890-1920). Z góry dziękuję za pomoc.
a Wikipedia?
To sprawdziłam na samym początku:) It's not enough:)
Mam czas na gromadzenie tych materiałów do końca 2009 roku, więc jeżeli coś macie proszę o informacje. Z góry dziękuję.
1.Jest coś takiego jak internetowe bazy artykułów naukowych (Jstor, Questia, EBSCO, Willey Interscience itd.) Są to źródła płatne, ale bywa tak, że jakaś biblioteka/czytelnia ma wykupiony dostęp. Szczególnie dotyczy to bibliotek uniwersyteckich. Jeżeli dobrze wnioskuję (w 2007 robiłaś licencjat), to nadal jesteś studentką uczelni wyższej - jeżeli tak, dowiedz się, czy Twoja uczelnia prenumeruje dostęp do jakiejś bazy i na jakich zasadach udostępnia ją studentom.

2. Drugim miejscem, do którego możesz zajrzeć jest katalog anglistyczny POLANKA. Masz się w ten sposób szansę zorientować jakimi książkami dysponuje kilka anglistyk w kraju. Być może możesz się tam wybrać lub (jeżeli jesteś studentką) zorganizować transfer międzyuczelniany?

3. Gigantyczny katalog książek starych i nowych tworzy Google Books. Może warto zajrzeć? Oczywiście do poważnej pracy nie wypada brać internetowych wydań książek z Google Books, ale przynajmniej wiadomo czego można szukać.

4. Jeżeli stać cię na zainwestowanie, odwiedź strony firm zajmujących się importem książek na zamówienie.
Dziękuję za wszystkie informacje. Z pewnością się przydadzą.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Brak wkładu własnego