FCE na maturze 2004 - zwalnia czy nie ?

Temat przeniesiony do archwium.
blagam o szybka odpowiedz . czy fce zwalnia ze starej matury ?
blagam o przejrzenie forum i tematow z dzisiaj - szczegolnie katalog \'matura\' - to pytanie pojawia sie srednio 5 x w tygodniu
ale w wiadomosciach mowili , ze nie zwalnia . chyba ... nie jestem pewna , dlatego pytam .
droga elle , glowa do gory , :)

\"Centralna Komisja Egzaminacyjna, na podstawie §43 ust 4-6 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 marca 2001r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania egzaminów i sprawdzianów w szkołach publicznych (Dz U Nr 29, poz.323) oraz rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu: z dn.6 listopada 2001r. (Dz.U. Nr 128 poz.1419) z późniejszymi zmianami, ustaliła zamieszczony poniżej wykaz certyfikatów językowych uprawniających do zwolnienia z egzaminu dojrzałości z języka obcego, zarówno w części pisemnej jak i ustnej.
Absolwenci tych typów szkół, w których obowiązuje egzamin dojrzałości (tzw.\"stara matura\") będą mogli korzystać ze zwolnienia na podstawie posiadanych certyfikatów.
Absolwenci poprawiający wynik egzaminu maturalnego (tzw.\"nowej matury 2002\") w latach szkolnych 2002/2003 i 2003/2004 będą mogli korzystać ze zwolnień na zasadach obowiązujących w czasie egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2001/2002 (zgodnie z poziomem, na jakim zdają egzamin).
Absolwenci, którzy przystępują do nowej matury od roku szkolnego 2004/2005 nie będą mogli korzystać ze zwolnień na podstawie certyfikatów. \"
ZWALNIA NA 200%!!!! ja mam już FCE w kieszeni i jestem wniebowzięty na myśl, że zdaję tylko polski pisemnie (no i ustnie, jeśli nie napisze na 5 :))) ) i matme ustnie!!!!! żyć nie umierać!!! :)) i racja- skończcie zadawać to pytanie!!!!!!!!! to juz było wałkowane milion razy! pozdrawiam! :))
Ale dziś w Wiadomościach mówili, ze nie zwlania. Maja racje czy nie, bo ja sie tak cieszylam ze zdanego FCE, chcialam zdawac terac CAE, ale po co jak i tak bede musiala zdawac mature. To powiedzcie, kto ma tutaj racje???
ej, skoro kolejna osoba pisze o tym, że w Wiadomościach o tym mówili, to ja się powoli zaczynam niepokoic co też ta porąbana minister edukacji wymyśliła znowu! ale w jakim kontekście to mówili??
tez mnie to troche niepokoi.. sam w tym roq zdaje mature i mam FCE.. wiec mialem miec angielski z glowy.. oto co znalazlem na stronie ministerstwa edukacji.. raczej swieze.. nie wiem juz co o tym wszystkim myslec i komu wierzyc..

W związku z licznymi pytaniami i wątpliwościami dotyczącymi § 25a Załącznika Nr 1 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 marca 2001 roku w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania egzaminów i sprawdzianów w szkołach publicznych (Dz. U. Nr 29 poz. 323 z późn. zmian.), Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu przedstawia następującą interpretację odnośnego przepisu:

Certyfikat, zaświadczenie lub dokument o innej nazwie, potwierdzający zdanie egzaminu z danego języka obcego w wymaganym przepisami zakresie (Komunikat Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 kwietnia 2001 roku - Dz. Urz. Nr 1 poz. 6), jeżeli jest wydany przez instytucję - o której mowa w § 25a cytowanego rozporządzenia - uprawnioną do przeprowadzenia tego egzaminu, jest certyfikatem w rozumieniu wyżej wymienionego przepisu, a zatem zwalnia z egzaminu dojrzałości z tego języka.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że Centralna Komisja Egzaminacyjna, na podstawie § 43 ust. 4-6 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 marca 2001 roku, rozszerzyła listę certyfikatów językowych uprawniających do zwolnienia z egzaminu maturalnego z języka obcego o certyfikat \"Attestation de réussite - Test d’accčs direct au D.E.L.F 2nd degré\", który poświadcza realizację D.E.L.F. 1er degré i stanowi tym samym podstawę do zwolnienia z egzaminu dojrzałości z języka francuskiego.
Dzwoniłem do MENiS twierdzą że nic sie nie zmieniło. A na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej znalazłem to:

Centralna Komisja Egzaminacyjna, na podstawie §43 ust 4-6 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 marca 2001r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania egzaminów i sprawdzianów w szkołach publicznych (Dz U Nr 29, poz.323) oraz rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu: z dn.6 listopada 2001r. (Dz.U. Nr 128 poz.1419) z późniejszymi zmianami, ustaliła zamieszczony poniżej wykaz certyfikatów językowych uprawniających do zwolnienia z egzaminu dojrzałości z języka obcego, zarówno w części pisemnej jak i ustnej.
Absolwenci tych typów szkół, w których obowiązuje egzamin dojrzałości (tzw.\"stara matura\") będą mogli korzystać ze zwolnienia na podstawie posiadanych certyfikatów.
Absolwenci poprawiający wynik egzaminu maturalnego (tzw.\"nowej matury 2002\") w latach szkolnych 2002/2003 i 2003/2004 będą mogli korzystać ze zwolnień na zasadach obowiązujących w czasie egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2001/2002 (zgodnie z poziomem, na jakim zdają egzamin).
Absolwenci, którzy przystępują do nowej matury od roku szkolnego 2004/2005 nie będą mogli korzystać ze zwolnień na podstawie certyfikatów.

WYKAZ CERTYFIKATÓW

Język angielski

FCE - First Certificate in English, University of Cambridge Local Examinations Syndicate lub University of Cambridge ESOL Examinations.
TOEFL - Test of English as a Foreign Language (z wynikiem 173 punkty - dawne 500 pkt. z testu, co najmniej 3,5 pkt. z pracy pisemnej - TWE i co najmniej 50 pkt. z egzaminu ustnego - TSE) - Educational Testing Service, Princeton, USA.
CAE - Certificate in Advanced English - University of Cambridge Local Examinations Syndicate lub University of Cambridge ESOL Examinations.
CPE - Certificate of Proficiency in English - University of Cambridge Local Examinations Syndicate lub University of Cambridge ESOL Examinations.

Język niemiecki

ZD - Zertifikat Deutsch - zdany co najmniej z wynikiem dobrym - Goethe Institut, Österreich Institut, Weiterbildungs-Testsysteme (WBT),
Schweizerische Konferenz der kantonalen Erziehungsdirektoren (EDK).
ZMP - Die Zentrale Mittelstufenprufung - Goethe Institut.
ÖSD - Mittelstufe - Österreich Institut.
ZOP - Zentrale Oberstufenprufung - Goethe Institut.
KDS - Kleines Deutsches Sprachdiplom - Goethe Institut.
GDS - Grosses Deutsches Sprachdiplom - Goethe Institut.
DSD II - Deutsches Sprachdiplom Stufe II - Kultusministerkonferenz.

Język francuski

DELF - Diplôme d\'Etudes en Langue Française -1-er degré (A1-A4) - Comission Nationale du DELF/DALF (Sevres-Francja).
DL - Diplôme de Langue Française - Alliance Française.
Test d\'acces au D.E.L.F 2-nd degré. - Comission Nationale du DELF/DALF (Sevres-Francja)
DELF - Diplôme d\'Etudes en Langue Française - deuxieme degré (A5-A6), Comission Nationale du DELF/DALF (Sevres-Francja).
Test d\'acces au DALF, Comission Nationale du DELF/DALF (Sevres-Francja).
DALF - Diplôme Approfondi de Langue Française, Comission Nationale du DELF/DALF (Sevres-Francja).
DS - Diplôme Superieur d\'Etudes Française - Alliance Française.

Język włoski

CILS - Certificazione di Italiano come Lingua Straniera - poziom podstawowy z minimum 11/20 punktów i średnio-zaawansowany z minimum 11/20 punktów - Uniwersytet w Sienie.
CELI - poziom podstawowy i średnio-zaawansowany zdany na A, B lub C - Uniwersytet w Perugii.
CILS - Certificazione di Italiano come Lingua Straniera - poziom zaawansowany lub bardzo zaawansowany. Na poziomie zaawansowanym uzyskane minimum 11/20 punktów lub na poziomie bardzo zaawansowanym minimum 11/20 punktów - Uniwersytet w Sienie.
CELI - poziom zaawansowany lub bardzo zaawansowany z uzyskaną oceną A, B lub C - Uniwersytet w Perugii.

Język hiszpański

DELE Basico - Diplomas de Espaňol como Lengua Extranjera - Instytut Cervantesa.
DELE Supérior - Diplomas de Espaňol como Lengua Extranjera - Instytut Cervantesa.
Diploma de Espaňol (Nivel Intermedio) - Instytut Cervantesa.
Diploma de Espaňol (Nivel Superior) - Instytut Cervantesa.

Język rosyjski

PURJ - Porogovyj uroveń, Russkij jazyk uzyskiwany po zaliczeniu 65% w każdej części egzaminu - Instytut Puszkina.

Język portugalski (od roku 2003)

DIPLE - Diploma Intermédio de PLE - Instytut Camoes.
DAPLE - Diploma Avançado de PLE - Instytut Camoes.
DAPLE - Diploma Universitario de PLE - Instytut Camoes.
JUHU....A WLASNIE ZE ZWALNIA..WCZORAJ DYROL NAM MOWIL NA WYWIADOWCE- W VLO. W KRAKU........A JA MAM WIEC JESTEM W 7TH HEAVEN......powodzenia wszystkich co niezdali fce/robetr z krakowa18
Ja już się zakręciłam. Czy nie mogą podać precyzyjnej odpowiedzi: Tak lub nie? A nie jakieś artykuły, rozporządzenia, jedno zamieszanie i nic wiecej, mieszaa ludzom w głowach. Można by napisac jakiś list do cke i poprosic o precyzyjna odp. Co wy na to??
przecież na stronce MENiS i CKE jest wyraźnie napisane!!! zajrzyj tam!
Słuchajcie, to jest pewne na 100% ze nie zwalnia. Przynajmniej w tym momencie, ale........ można coś z tym zrobić. Bo jest organizowana akcja w obronie rangi certyfikatów. szczegóły znajduja się na stronie http://www2.gazeta.pl/edukacja/1,27095,1695769.html orazhttp://www.angielski.edu.pl/content.php4?name=petycja
wejdzcie koniecznie. Nie możemy przecież czekać bezczynnie, bo nie wiadomo co nowego jeszcze mogą wymyślić.
przeczytalas pytanie? na maturze 2004 zwalnia - juz nie chce mi sie pisac dlaczego - odpowiedz na tej stronie :)
Temat przeniesiony do archwium.