ocena C na FCE a matura

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 31
poprzednia |
nie chcę wprowadzać znowu zamętu, ale u mnie w klasie pełno osób mówi, że z matury w tym roku zwalnia tylko A i B na FCE a C nie zwalnia. Nie wiem skąd oni to wzięli, czy ktoś o tym coś słyszał? powiedzcie że to nieprawda bo strasznie się denerwuję!!
U mnie też chodzą takie plotki. Ale nauczycielka z mojej szkoły powiedziała mojej mamie że zwalnia a,b,c. W końcu to jest ustalone ogórnie i myslę że szkoła nie ma prawa stawiać swoich warunków. Sama mam C więc jeżeli ktoś jest lepiej poinformowany to chętnie posłucham ;)
Witajcie!Bez obaw.Ja juz to przerabialam.W tym roku zdawalam mature.FCE,podobnie jak WY,mialam zdany na C.Bylam zwolniona z matury pisemnej i ustnej.Jedynym warunkiem,ktory musialam spelnic bylo dostarczenie TLUMACZENIA PRZYSIEGLEGO
Qrcze przerwalo mi.:) Jedynym warunkiem,ktory musialam spelnic bylo dostarczenie tlumaczenia przysieglego FCE (certyfikatu otrzymanego po zdaniu egzaminu).Wazne bylo,aby to bylo TLUMACZENIE PRZYSIEGLE.Pozniej w dzien matury musialam tylko przyjsc i powiedziec,ze jestem i moglam sobie isc do domku.:) To by bylo na tyle.W razie pytan chetnie odpowiem.Pozdrawiam.
Ja mam pytanie... A jak to później wygląda przy naborze na studia? czy to FCE jest jakoś punktowane?? tak jak celująca czy wogóle???
cos mi sie zdaje że nie jest NIESTETY punktowane:(((((((
Martyna ma racje.FCE nie jest punktowane.Nie liczy sie do sredniej na swiadectwie maturalnym.Nie ma sie wpisanej oceny.Jest adnotacja\"zwolniona na podstawie FCE ocena C\".Mi do dodatkowo przetlumaczyli ta ocenke,a wiec nie wygladalo to zachwycajaco. \"zwolniona na podstawie FCE ocena C (dostateczny)\".Dlatego radze sie dwa razy zastanowic zanim podejmiecie ostateczna decyzje o niezdawaniu matury z angielskiego.Z drugiej strony-takie zabezpieczenie to niesamowity komfort psychiczny,a to bardzo pomaga w czasie egzaminu dojrzalosci.Pozdrawiam serdecznie.
teraz tez czeka mnie maturka. 2 lata temu zdalam FCE na C, i mam dylemat, skoro ten certyfikat mnie zwalnia z ocena dostateczna to fatalnie. byloby lepiej gdyby nie napisali \" ocena C-czyli dostateczna\". bylam na stronce MENiS\'u i wyczytalam tam, ze FCE zwalnia tylko z matury ustnej, czyli PODSTAWOWEJ:
=====================================================


Wykaz certyfikatów językowych uprawniających do zwolnienia z egzaminu maturalnego z języka obcego
Informuje się, że Centralna Komisja Egzaminacyjna na podstawie § 43 ust. 4 - 6 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 marca 2001 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania egzaminów i sprawdzianów w szkołach publicznych (Dz.U Nr 29, poz. 323), ustaliła następujący wykaz certyfikatów językowych uprawniających do zwolnienia z egzaminu maturalnego z języka obcego, od maja 2002 roku:

Poziom podstawowy:

Język angielski:

FCE - First Certificate in English, University of Cambridge Local Examinations Syndicate.

TOEFL - Test of English as a Foreign Language (z wynikiem 173 punkty - dawne 500 pkt z testu, co najmniej 3,5 pkt z pracy pisemnej - TWE i co najmniej 50 pkt z egzaminu ustnego - TSE) - Educational Testing Service, Princeton, USA.

===================================================

ROZSZERZONEJ:
Poziom rozszerzony:

Język angielski:

CAE - Certificate in Advanced English - University of Cambridge Local Examinations Syndicate.

TOEFL - Test of English as a Foreign Language (z wynikiem minimum 213 punktów - dawne 550 punktów z testu, 4,5 punktu z pracy pisemnej i 50 punktów z egzaminu ustnego - TSE) - Educational Testing Service, Princeton, USA.

CPE - Certificate of Proficiency in English - University of Cambridge Local Examinations Syndicate.





to jak to w koncu jest???
h... ci w d...
Z takim wyrazeniami to mozesz startowac do swoich kolegow i kolezanek, a nie na tej liscie, az sie czlowiekowi scyzoryk w kieszni otwiera, jak taki ktos \"tak powazne opinie wyraza\". Poprostu mniej niz zero!!!!!!!
to się pisze przez \"ch\"
Do Lukasza: czy moglbys zastosowac jakis moderator na tej stronce
aby nie pojawialy sie takie komentarze jak powyzej...(jeka).
Do Lukasza: czy moglbys zastosowac jakis moderator na tej stronce
aby nie pojawialy sie takie komentarze jak powyzej...(jeka).
ja tam maturę zdałam na 5, a do fce mi daleko... wniosek: lepiej podejsc do ustnej :)
Jestem lektorem angielskiego i egzaminatorem Cambridge. Uwazam, ze kazdy kto posiada FCE zda mature - nawet pisemna - spiewajaco. Na pewno nie oplaca sie zwalniac z matury na podstawie certyfikatu.
jesli dzieki fce nie musze zdawac matury pisemnej, czy to oznacza ze za to musze zdawac ustny z innego jezyka obcego???(ruskiego w moim przypadku) czy starczy tylko polski, a moze moge ustnie zdawac np. wos??
Ja zdawałam FCE po maturze też mam ocenę C na certyfikacie jakieś 5 lat temu w 1998 roku a maturę ustną z angielskiego zdałam na 6 , nie łamcie się FCE jest dosyć trudny ma aż 5 częsci ... zdecydowanie lepiej zdawać moim zdaniem maturę ustną nawet jak ma śe FCE... nie jest taka trudna
w jednej z wypowiedz jest napisane, że z poziomu rozszerzonego FCE nie zwalnia, Ja jestem w klasie maturalnej o profilu językowym z rozszerzonym angielskim i w grudniu zdaje FCE. z tego co sie orientuję, to onzwalnia też z rozszerzonego, bo znajomi w poprzednich latach byli wolnieni na tym samym proflu
Witam czy wszedzie jest tak ze przy zwolnieniu wpisuja np zwolniony ocena C (dostateczny)??? Przeciez to i taks ie podobno do sredniej nie liczy no nie?? aha i jeszcze jedno pytanko mam fce (C) zdaje mature w tym roku szkolnym (2004) i chce startowac na prawo wiecocena z jezyka mis ei nie liczy w sumie bo i tak egzamin jest (historia i wos) I czy moge zrobic tak ze zdaje polak, potem jako przedmiot biore angielski a ustne chcialbym epio lub istorie i ti by bylo wszystko ??? Prosze niech ktos mnie upewni !! a moze Jest ktos z Grudziądz ????
pozdrawiam
moim zdaniem zdawanie matury duzo daje..........nawet jezeli ma sie egazmin na studia....
drzemowiec ja robie tak jak Ty.polak i ustnie wos(no i tez na prawo bede probowac - mozemy sie wspierac:)ja myslalem o UMK i moze UW
pozdrawiam
a ja mam CAE na B, wy głąby!!!hehe
winszuję
ja niestety mam tylko FCE na A ale jeżeli Bóg pozwoli, dane mi będzie dostąpić takiego zaszczytu jakim niewątpliwie jest CAE zdane na B.
żeby tylko mi się tak w główce nie poprzewracało;)
..WY TO GÓWNO UMIETA JESZCZE..ŻYCZĘ POWODZENIA W KAŻDYM BĄDŻ RAZIE..

I NIE MA CO BYC HIPOKRYTĄ...OT CO.. PROSZE SIĘ NIE OBRAŻAĆ
HFALIPIENTA, MASZ RACJĘ...CO ZA POZIOM W TEJ POLSCE...CZYLI ZNAJOMOŚĆ POLSKIEJ \"MŁODZIEŻY\" OPIERA SIĘ NA CERTYFIKACIE ZDANYM NA C??? FCE NA C? HEHEH
W TYTULE MIALO BYC POZDRAWIAM..PROSZE BRAC PRZYKLAD WLASNIE ZE MNIE!!!!!
Mamusia nie uczyła, że to nieładnie się chwalić? ^___^
tego akurat nie uczyla, ale angielskiego owszem...
no to jak to jest w koncu? Mam fce na A czy jestem zwolniona tez z pisemnej matury?
taaa. w tym roku jeszcze ta, to chyba logiczne, nie iwem, kto takie bzdury rozpowszechnia.. glupi jestescie...nie martwta jap
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 31
poprzednia |

« 

Inne strony do nauki języków