Czy FCE zwalnia z matury ustnej i pisemnej?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej!
Do niedawna myślałam, że FCE zwalnia z matury i ustnej, i pisemnej. Wczoraj kuzynka powiedziała mi, że tylko z ustnej. Już sama nie wiem. Do FCE i tak podejdę, ale nie wiem, czy później będę musiała zdawać część pisemną??? Błagam o odpowiedź kogoś, kto wie to na 100%.
Pozdrawiam...
netka fce zwalnia zarowno z ustnej jak i pisemnej matury.Ale jesli myslisz o anglistyce to chyba korzystniej jest jednak zdawac ustna , niektore uczelnie wpisuja zero punktow . Na swiadectwioe dojrzalosci rowniez masz odnotowane " zwolniona " bez oceny , a wiadomo ze egzamin wstepny to walka o punkty >
Pozdrawiam
Na dzień dzisiejszy na pewno zwalnia i z pisemnej, i z ustnej. Co będzie za rok nie wiadomo biorac pod uwagę nowatrosko -racjonalizujące pomysły minister Łybackiej.
Dziękuje Wam za odpowiedź... Aż mi lżej, jak to przeczytałam. Teraz tylko trzeba zdać FCE - ale to już inna bajka...
Dzięki raz jeszcze.
POMOCY!!! Przed chwilką przeczytałam, że w przypadku zwolninia z matury pisemnej decyduje ocena, a ci z C nie mają szans. jak to w końcu jest?
z tego co wiem to miał wogóle nie zwalniać z matury już od tego roku ale gościówka z oświaty powiedziała że zwalnia w całości jeszcze w tym roku.
A potem już wcale.
Hej! Mam wątpliwości co do FCE i bede wdzięczna, jeśli ktoś zorientowany wytłumaczy mi pewną kwestię. Mianowicie w sesji letniej zdalam FCE na B. Na koniec 3 klasy z anglika mialam 5. Więc, czy certfikat zwalni mnie i z matury pisemnej i ustnej? I ocena na koniec którego semestru ma wpływ na zwolnienie mnie z matur? Ponadto, fakt ze jestem zwolniona bedzie odnotowane na śiwadectwie ukończenia szkoły, czy tylko na świadectwie maturalnym?
Temat przeniesiony do archwium.