Matura rozszerzona 2012

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie. Za rok podchodzę dó matury rozszerzonej z języka angielskiego, aby dostać sie na wymarzone studia mój wynik musiałby wynosić 80-90 %. Obecnie jestem na poziomie upper intermediate. Jakie polecacie najlepsze książki/repetytoria,które pomogą mi powtórzyć i ukeoszyc moja gramatyka,słownictwo i zdolność pisania tekstów? Najlepiej gdyby gramatyka znajdowała sie w osobnej książce. Oraz co możecie mi poradzic,aby jak najlepiej przygotowac sie do matury. Anglistyka to moje marzenie i chciałabym zrobić wszystko co mogę,aby tam sie dostać ;)
Pozdrawiam serdecznie i będę wdzięczna za wszystkie porady i sugestie ;)
Hej, ja polecam książki EDGARDA oczywiście na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym,ja przerobiłam prawie wszystkie i naprawdę bardzo dużo mi dały,nauczyłam się pełno trudnych słówek,które mi się przydały podczas matury ;) super są te ćwiczenia ,przyjemnie się je rozwiązuje.Mogę też polecić MATURA COMPANION do ustnego i pisemnego :) aha i jeszcze gazetki ENGLISH MATTERS ;)
bardzo dobrym pomysłem byłoby zapisanie się do biblioteki British Council (jeśli mieszkasz w pobliżu jakieś) - wybór książek do nauki angielskiego jest ogromny i na pewno znajdziesz jakąś, która by ci najbardziej odpowiadała (zarówno jeśli chodzi o gramatykę, słownictwo jak i pisanie). Przygotowanie do matury pisemnej to po prostu wykonywanie jak największej liczby ćwiczeń leksykalno-gramatycznych (w tym transformacje zdań i słowotwórstwo). Poza tym czytanie i słuchanie (w internecie można znaleźć wiele stron z gotowymi zadaniami o różnym stopniu trudności ćwiczącymi słuchanie i czytanie). Ale nie zapominaj też o maturze ustnej - staraj się mówić jak najwięcej - np. w szkole na zajęciach j. angielskiego mów tylko i wyłącznie po angielsku. Także poza szkołą - jeśli nie masz z kim porozmawiać to mów do siebie do psa, kota. Byleby mówić jak najwięcej!