Cel: Matura rozszerzona w rok

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.
Za rok zamierzam przystąpić do matury rozszerzonej z angielskiego, więc wartałoby się już powoli przygotowywać. Moim celem z matury podst byłoby około 80-85%, a z rozszerzenia 60-70%. Więc mam do was pytanie, zwłaszcza do tych którzy przystępowali do rozszerzenia. Czy mógłby mi ktoś polecić jakieś książki, które ułatwiły by mi zdanie tego egzaminu jak najlepiej?
Aktualnie na celowniku mam:
- Matura Companion. Egzamin ustny i pisemny. Poziom podstawowy podręcznik
- Gramatyka Angielska do testów i egzaminów i ramatyka Angielska w teorii i ćwieczeniach J.Siuda
- Longman repetytorium maturalne poziom. rozsz

Czy ktoś miał do czynienia z tymi książkami i jest w stanie mi je polecić? Czy jeszcze jakieś książki byłyby godne uwagi?

Pozdrawiam.


edytowany przez krzysztan: 01 lut 2014
Masz jeszcze rok, więc na pewno przyda Ci się coś obszernego.
Ja najwięcej nauczyłam się z Angielski-korepetycje 2, Andrzeja Michalskiego.

Nie chcesz kupować w ciemno, wejdź na stronę wydawnictwa: www.angielski-korepetycje.pl i zobacz sobie darmowe testy dostępne na tej stronie (z tej książki i inne). Nie musisz kupować w ciemno.
Ze swojej strony, gorąco polecam.
Moim zdaniem najlepsze będą zestawy ćwiczeń do matury.
Dobrze, jeśli zawierać będą teksty czytanek, bo tam nauczysz się najwięcej słownictwa.
Grama (czyli maturalne słowotwórstwo, parafrazy i oczywiście wypowiedź pisemna) - to podzielam zdanie Baśki: Angielski-korepetycje 2.
Słuchowiska: słuchaj ile wlezie z książek z zestawami maturalnymi na tym pozomie.
Nie zapominaj o radiu: polecam (głównie mówione) MPR (Minnessota Public Radio). Słuchaj po 10 minut i próbuj streszczać, o czym była audycja. - To MEGA rozwijające.

Powodzenia na maturze.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia