Matura 2014 opinie (rozszerzenie)

Temat przeniesiony do archwium.
Jak oceniacie poziom tego rocznej rozszerzonej matury z angielskiego ?
Jestem ciekawa bo spotykam się z bardzo skrajnymi opiniami.
Niektórzy twierdzą, że matura banalna, a inni uważają, że była naprawde trudna.
Pytanie kieruje do maturzystów i samych zainteresowanych.
Według mnie gramatyka była względnie prosta ( dla osoby która uważa to za swoją pięte achillesa), słuchanie i czytanie były dosyć proste, może z wyjątkiem pojedynczych przypadków.Rozprawka nie należała do najłatwiejszych według mnie, ze względu na lekkie trudności ze znalezieniem argumentów.
A jak wy uważacie ? Progi w tym roku będą większe czy też mniejsze po tej maturze?
Zgodzę się, że gramatyka była raczej banalna, a rozprawka też nie trudna, zwłaszcza że temat bliski maturzystom. Słuchanie równie proste, największe problemy miałem z czytaniem, ale jakoś wybrnąłem, i straciłem jedynie 2 punkty w ostatniej czytance z kolokacjami. Także jak dostane maksa za rozprawkę to powinienem utrzaskać 96%, więc jestem zadowolony :) Ogólnie rzecz biorąc poziom trudności średni, ale to wszystko zależy od przygotowania.
Co do progów, zrobiłem zwiad w mojej szkole i nawet naprawdę świetne osoby porobiły po parę błędów, więc spodziewam się stosunkowo małej ilości setek.
Moim zdaniem była banalna. Temat szczególnie do rozprawki bardzo prosty. Czytanie po chwili zastanowienia nie sprawiało żadnego problemu jeżeli logicznie się do tego podchodziło. Pierwsze 2 zadania z gramatyki zrobiłem w 5 minut. Jedynie ze słuchaniem miałem problem ale to bardziej ze strony klasy w której pisałem maturę bo było echo i ciężko było zrozumieć chwilami.
Ogólnie jestem bardzo słaby z angielskiego, ale czytanie i słuchanie uważam za proste. Temat rozprawki trochę nieprzyjemny, ciężko mi było znaleźć argumenty, które byłbym w stanie przetłumaczyć. Mam jednak zdecydowanie odmienne zdanie na temat gramatyki, ćwiczyłem ją sporo czasu, a tutaj zdobędę tylko 1,5 pkt. Wg mnie przykłady były trochę nietypowe (zabrakło mi takich typowych przykładów z np. mieszanymi conditionalami, stroną bierną, czasownikami modalnymi w przeszłości, formą have, gdy ktoś ma za nas coś zrobić)