Matura podstawowa - sprawdzenie wypowiedzi

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.

Byłbym bardzo wdzięczny za sprawdzenie poprawności mojej odpowiedzi na maturze podstawowej z j. angielskiego.

Treść zadania:

Jesteś na kursie językowym za granicą. Napisz wiadomość do kolegi, z którym chodzisz
na zajęcia.
 Poinformuj go o spotkaniu Waszej grupy po zajęciach.
 Powiedz, jaki będzie temat spotkania.
 Wyjaśnij, dlaczego powinien ze sobą zabrać laptop.
 Zaproponuj wspólny powrót po spotkaniu.


Moja odpowiedź:

Dear John,
A quick note to tell you that after classes I'm going out with our group to the pub to discuss about a new film directed by James Cameron. Join to us and take your laptop because we want to watch that film together. After that you can go home with me.
Bye, XYZ




Byłbym również wdzięczny za sprawdzenie mojego listu. Treść zadania:

Właśnie udało Ci się sprzedać jakiś przedmiot przez Internet. Napisz list do znajomego
z Anglii.
 Wyjaśnij, co postanowiłeś(-aś) sprzedać i dlaczego się na to zdecydowałeś(-aś).
 Wspomnij, jak zachęciłeś(-aś) do kupna tego przedmiotu i o co pytały osoby
zainteresowane kupnem.
 Wyraź zadowolenie z uzyskanej ceny i napisz, na co przeznaczysz pieniądze.
 Poinformuj, w jaki sposób chciałeś(-aś) przekazać tę rzecz nabywcy i jaki problem
wyniknął w związku z jej przekazaniem.


Moja odpowiedź:

Dear John,
Hope you are well and schooling is not killing you. I'm writing to tell you my news.

Do you remember my old MP3-Player which I got on Christmas? Well, I sold it because I bought a new one month ago, which is so much better. I wrote a funny poem about that thing and included (tu wiem że źle, powinno być enclose) a stunning photos. I got a lot of messages from people, who was asking me if i could hand in this in person and how expensive is my MP3-Player.

I'm so happy because I earned 100$ and now I can buy a present for my Mum to celebrate Mother's Day. I wanted to hand in MP3-player in person but I couldn't find a house of person, who bought it. After two hours I found it.

That's all for now. Write to me soon.

Regards, XYZ.


Z góry dziękuję za pomoc! ;)
jest dobrze, powinieneś dostac większość punktów

jest oczywiście pare błędów (np. discuss about, schooling, a stunning photos, who was asking, how expensive is), ale wygląda na to, iż przekazałeś wszystkie informacje i całość jest zrozumiała

 »

Pomoc językowa