Rozszerzenie

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie. Mam nadzieję, że ktoś się orientuje i wyjaśni mi bo mam pewne wątpliwości. Chodzi o to, że w maju 2014 zdawałam angielski podstawowy, a w tym roku chcę go poprawić i zdawać też rozszerzony. Ale od tego roku wchodzą jakieś nowe zasady, więc one mnie obowiązują czy nie?
Z tego co mi napisała mi pani z Oke, jesli jesteś absolwentem wcześniejszym niż 2015, to piszesz tę starą formułę.
Nie byłabym tego taka pewna. W zeszłym roku po maturach nagłaśniali, że jeśli ktoś chce wybrać dodatkowy przedmiot, którego nie zdawał na maturze musi podejść do nowej wersji. Sprawdź to aby nie wpakować się w jakieś bagno. Podstawę będziesz zdawać starą, rozszerzenie moim zdaniem nowe, ale nie martw się, nie namieszali tam specjalnie :)
edytowany przez MMS2106: 01 kwi 2015
Dla pewności napisałam do cke. Odpisali, że :
zgodnie z rozporządzeniem MEN jeśli po raz pierwszy przestąpiła Pani do egzaminu maturalnego w 2014 roku, to znaczy, że w 2015 roku przystępuje Pani do egzaminów zgodnie ze standardami wymagań egzaminacyjnych, czyli „starymi” zasadami.
Tylko tegoroczni absolwenci liceów ogólnokształcących zdają egzaminy zgodnie z nową podstawą programową (bo takie programy nauczania realizowali w liceum), czyli zdają egzaminy zgodnie z „nowymi” zasadami.
Good :)