Instytut Lingwistyki Stosowanej UW- ja tu czegoś nie rozumiem.

Temat przeniesiony do archwium.
Chodzę obecnie do drugiej liceum i w zasadzie to dopiero teraz zacząłem zastanawiać się na poważnie nad swoją przyszłością. Jestem fatalny z matematyki, za to po angielsku mówię jak native speaker. Niemiecki również znam całkiem nieźle- mówiłem w nim płynnie za dzieciaka, potem na rzecz angielskiego jednak pozapominałem większość słów i dziś jedynie rozumiem go dobrze, z mową mam problem bo zapominam słowa no i też mieszają mi się z angielskimi.
Więc zastanawiam się nad przyszłością, a że zakochałem się w Warszawie i chcę tam mieszkać to wybór oczywiście pada na Instytut Lingwistyki Stosowanej. Z tym że podobno strasznie ciężko tam się dostać. Piszą ludzie że trzeba co najmniej 92-96% z rozszerzonych dwóch języków obcych bo inaczej nie ma szans. Jednak jak patrzę na progi punktowe z zeszłych lat to jest to koło.... 72%.
Przy rekrutacji pod uwagę brane są przedmioty-
Polski-rozszerzony waga 15% i tyle można dostać, przy podstawowym natomiast maksymalnie 9%.
Matematyka- to samo co przy polskim z tym że waga 5% przy rozszerzonym i 3% przy podstawowym.
Angielski i niemiecki- akceptują tylko rozszerzone matury, waga jednego i drugiego po 40%. Więc pisząc i jeden i drugi język na 100% ma się już te 80% przy rekrutacji.
Ja wiem że angielski rozszerzony napiszę na 98-100%, polski rozszerzony myślę że dam rady 80% bo mam chyba najlepszą polonistkę w województwie, matematykę podstawową pewnie ledwie na 30%. Niemiecki mam zamiar kuć ostro przez ten rok i liczę na te 70-80%.
Przeliczając to wszystko, zakładając że z Angielskiego 100%, Polski 80%, Matematyka 30%, Niemiecki 70%, wychodzi że: 4[tel]więc mam 85% przy rekrutacji... a próg 72 jest!
Jestem typem człowieka który się martwi nawet o największe pierdoły. Jak widzę że ludzie mówią jak to ciężko się dostać no to chyba nie kłamią, wydaje mi się że to raczej ja czegoś nie rozumiem, bo z moich obliczeń aż takie trudne to to nie jest. Nigdy wcześniej nie obchodziły mnie studia i dopiero teraz zacząłem się interesować tematem no ale tak na prawdę mało wiem. Może nie rozumiem koncepcji progu punktowego?
Czy z takim wynikiem mam szansę dostać się na ILS?
to zależy od kombinacji. Trzeba rozpytac na forach studentów, bo dla różnych pierwszych języków mogą być ostatecznie różne progi. Tak samo jest w iksi.uw.edu.pl
No własnie konkretnie Ang-Niem był ten 72%, i właśnie o nim ludzie pisali że trudno się dostać.
wyszedl ci wysoki wynik, bo zakladasz, ze dostaniesz maksimum z ang. rozsz., ktory ma najwiekszą wagę wraz z niemieckim. Jednak malo kto dostaje 100%, bo oprocz wiedzy trzeba miec tez duzo szczescia