Matura 2005

Temat przeniesiony do archwium.
Przypominam wszystkim maturzystom,że nie warto już w tym roku zdawać FCE tylko dlatego,aby być zwolnionym z matury z j.obcego.FCE ani żaden inny certyfikat nie będzie już zwalniał ze zdawania tego przedmiotu na maturze. Piszę to ,bo zdaje się ,że nie wszyscy o tym wiedzą.
Ja co prawda maturę będę zdawał w tym roku, ale uważam, że ta reforma jest nie fair wobec kolejnych roczników. Z matury z angielskiego od roku 2005 ma już zwalniać tylko finał olimpiady przedmiotowej z tego właśnie języka. Sami pomyślcie: dlaczego olimpiada, na którą pytania są układane przez Polaków, jest wyżej ceniona od FCE, CAE czy CPE, na które pytania opracowują Anglicy i nie są to jacyś leszcze, którzy zajmują się tym od miesiąca czy roku, tylko egzaminatorzy z wieloletnim doświadczeniem?
Niektorzy z ministerstwa,nie bede mowic kto,bo nie wypada..maja troche nie rowno pod sufitem..Sądzą ze polscy uczeni sa o wiele,wiele madrzejsi niz obcokrajowcy i tylko to,co zostalo stworzone przez nich moze byc honorowane..Tak tez jest z olimpiada..Ale to jest prosze panstwa tzw. \"polish reality\"..Ja zdaje mature w 2006 i moje przywileje zostana rowniez ograniczone..ehh..
nie gadal głupot!!!!fce w tym roku po raz ostatni zwalnia z matury i ty tego nie zmienisz!!!!
>nie gadal głupot!!!!fce w tym roku po raz ostatni zwalnia z matury i
>ty tego nie zmienisz!!!!

Ale on nie gada głupot, może tylko mało ściśle się wyraził:

\"Przypominam wszystkim maturzystom,że nie warto już w tym roku zdawać FCE tylko dlatego,aby być zwolnionym z matury z j.obcego.\"

W tym roku - czyli w czerwcu albo w grudniu - ostatni egzamin zwalniający odbył się w grudniu _ubiegłego_ roku. Tylko że to nie informacja dla maturzystów, a uczniów 2 klasy liceum :).
ehh no msz racje sorki;)
A może od przyszłego roku ocena z języka na maturze będzie honorowana w krajach UE, tak jak dawne FCE? W takim razie certyficat FCE będzie potrzebny tylko starym zgredom, którzy zdawali tylko \"starą mature\". Natomiast certyfikaty CAE i CPE bedą miały znaczenie jak dotychczas.
Hmm... Przyznam, że nie rozumiem:))) Co oznacza: \"FCE będzie potrzebne tylko starym zgredom, a CAE i CPE będą miały znaczenie, jak obecnie\"???
Temat przeniesiony do archwium.

« 

FCE - sesja zimowa 2003

 »

FCE - sesja zimowa 2003