pytanie

Temat przeniesiony do archwium.
HEJ witam bardzo serdecznie wstkich tych , którzy zdali FCE, a tym , którym sie nie udało życze wytrałośći i powodzenia na przyszłość. Mam do was pytaniei prosze o sugestie. Mam Zdane FCE na C , ale tak polubiłam Angielski , że chyba mogłabym zdać i mature. Nie wiem czy C nie oznacza , że za słabo znam angielski. Najlepiej gdyby odpowiedzi udzielil jakis nauczyciel. Zależy mi na czasie.]

z Powazaniem uczennica liceum
Odpowiada była uczennica, nie nauczyciel :). Jeśli masz FCE (a zdajesz starą maturę) dobrze przemyśl, czy nie warto po prostu skorzystać z uprawnień, jakie daje Ci certyfikat :).
zdawaj mature~!!!!!!!! ja zdaje!!!!!!!! moj kolega po fce nic sie juz nie uczył i niezdał na stduia a nauka do matury utrzymuje cie w konydycji jezykowej na czerwiec.............jesli zdajesz jezyki
siemka :) ja też zdałem na C :D:D hehheh i jestem z tego powodu bardzo happy...nie wiem co Ci doradzić, ponieważ mam ten sam problem...FCE na konkursie świadectw jest przeliczany jako 3 :( a bardzo chciałbym się dostać na UMK na informatyke albo anglistyke.Są tam egzaminy wstępne i to czy zdaje maturke czy nie nie ma żadnego znaczenia, ale...jeśli bym się nie dostał, to na innych kierunkach gdzie moze być konkurs świadectw....hmmm..... nieciekawe :] ja zdaje mate pisemną, żeby byc zwolniony z ustnę i anglik chyba ustny :D:D :P decyzja jednak należy do Ciebie :) pozdroofka :]
Jesteś pewny z tym przeliczaniem FCE? Hmm, co prawda nie brałam udziału w konkursie świadectw, ale kiedy była obliczana moja średnia z matury, po prostu angielski nie był brany pod uwagę.
>zdawaj mature~!!! ja zdaje!!! moj kolega po fce nic sie juz nie
>uczył i niezdał na stduia a nauka do matury utrzymuje cie w konydycji
>jezykowej na czerwiec......jesli zdajesz jezyki

Niezdawanie matury a nieuczenie się to dwie różne rzeczy. Jeśli komuś brakuje motywacji - a wydaje mi się, że egzaminy na studia są zachętą zupełnie wystarczającą - dodatkowy bodziec w postaci matury może się przydać. Ale w innej sytuacji... po co dodatkowe egzaminy, dodatkowy stres, stracone dni? Poza tym maj jest wystarczająco gorący, by jeszcze dokładać sobie do tego powtórki z angielskiego. Intensywna nauka w drugiej połowie maja i przez czerwiec też wystarczy. Sama zwolniłam się z matury i nawet przez chwilę nie żałowałam :)).
air-masz jakies testy na umk?
nie nie mam testów :( jeszcze nie :D:D na pewno na UMK c z firsta to 3.wejdzie na stronke UMK i poszukajcie w zasadach rekrutacji :) przeliczenia ocen i certyfikatów .First (C) =40 p. czyli 3 :D B i A 75 p. czyli 4 .Dla mnie to troszkę dziwne żeby przeliczać FCE A na 4 hehhe :) ale cóż ;P życze wszystkim powodzenia :]
takie przeliczenie jest oczywiście tylko na studiach :] bo na maturce pisze zwolniony na podst. FCE ocena C albo podobnie i dany anglik (pisemny, ustny, albo i oba, zależy z czego się zwolnisz ) nie jest brany do średniej :D
W takim razie pierwszy krok do podjęcia decyzji to sprawdzenie zasad rekrutacyjnych uczelni :). A jeśli przedłożenie FCE nie zniweczy żadnych planów, lepiej dać sobie z maturą spokój.
Temat przeniesiony do archwium.