Ludzie:głosowanie FCE na C czy matura????

Temat przeniesiony do archwium.
Tyle jest juz wpisów typu : zdałem FCE na C.Czy powinienem\\powinnam zdawać maturę pisemną\\ustną czy lepiej się zwolnić że pora to podsumować !!!! Ludzie piszcie co o tym uważacie :]
Mój głos: zwolnij się z matury. Szkoda stresu i czasu. Ew. możesz zastanawiać się nad zdawaniem, jeśli potrzebujesz angielskiego na egzaminach wstępnych, a czujesz, że trudno będzie bez matury znaleźć motywację do nauki, ale mimo to wydaje mi się, że zdawanie czegoś, czego zdawać nie musisz po prostu mija się z celem. Wyjątek: jeśli na wymarzone studia jest konkurs świadectw, a ocena z angielskiego może Ci podnieść średnią.

A, by nie być gołosłowną, posłużę się własnym przykładem: zdałam FCE (na C). Zrezygnowałam ze zdawania matury pisemnej i ustnej z angielskiego, miałam więcej czasu na naukę historii (bo jednak mimo wszystko głupio byłoby iść na egzamin maturalny z angielskiego choćby bez dwóch dni powtórek). Aha, prawdopodobnie gdybym zdawała maturę z anglika miałabym niższą średnią ocen :).
FCE! nie ma co zdawac matury jesli ktos jej nie potrzebuje! ja nie potrzebuje i mam tylko 3 z 5 czesci matury! :D
ja sie zwlaniam tylko z pisemnaj.szostka z ustnej murowana i bezstresowa.ale rob jak chcesz. :Dpozdro i powodzenia ;-)
Ja się zwalniam z matury ustnej i pisemnej;)))
Hej! Jak się zwolnię z matury pisemnej z anglika a z ustnej nie to na swiadectwie bedzie pisalo ustna np. celujacy pisemna zwolniony czy bedzie jedna ocena?
Z tego co wiem, właśnie tak będzie :).
OK, wyraziłam się ciut nieprecyzyjnie ;). Miałam na myśli, że będzie napisane: ustna - celujący, pisemna - zwolniony :).
a jesli sie ang potrzebuje, bo np. idzie sie na turystyke gdzie angielski jest potrzebny, na egzaminach jest ustny, to co robic? mam C
Temat przeniesiony do archwium.