co zdawać na maturze??

Temat przeniesiony do archwium.
Hello

Chce iśc na filologie ang do Rzeszowa Opola lub Krakowa, ale nie mam bladego pojęcia co oni chcą rozszerzony ang starczy czy zdawać i rozszerzony polski. Na stronkach uczelni nic nie pisza.

Prosze pomóżcie mi

Deklaracje mam wypełnić do jutra a nie wiem co mam tam wpisać,
I angielski i polski rozszerzone.
A w razie czego na deklarację można wprowadzać zmiany do 30 grudnia. :)
polski w rozszerzeniu i angielski rowniez w rozszerzeniu? a oprocz tego cos jeszcze jest potrzebne? a oplaca sie zdawac fce pomaga to jakos w dostaniu sie na te studia?
Cześć mozecie mi pomóc?
szukam ksiązki z gotowymi topikami na rozszerzoną ustną maturę. Chciałbym sobie poczytać prezentacje na różne tematy. Wiadomo ze są łatwe tematy ale są i trudne na które cięzko jest coś powiedzieć. Wiadomo w zależności od naszych zainteresowań.
Więc byłbym wdzięczny o podanie mi tytułu takiej ksiązki i aturoa.
THX
Może na przykład ta książka spełni twoje oczekiwania?
Link:
http://www.allegro.pl/item13[tel]_matura_companion_matura_ustna_jezyk_angielski_.html

Żeby było jasne-nie robię nikomu reklamy, nie znam sprzedawcy,znam inne publikacje tego wydawnictwa, chciałam tylko żeby zainteresowana osoba obejrzała sobie okładkę tej książki(ja sama mogę znać autora ale jak pamiętam okładkę to łatwiej mi książkę gdzieś wypatrzeć w ksiegarni czy antykwariacie)-może gdzieś znajdzie taniej.
Na stronach zwykle nic nie ma.Pojedź na interesujący cię wydział osobiście albo zadzwoń do sekretariatu i popytaj.Przed studiami warto zrobić wywiad z osobami,które już studiują-żeby uniknąć wielu przykrych niespodzianek.Np.na egzaminie wstępnym na AP poziom testów nigdy nie był zbyt wysoki ale na studiach wcale nie jest tak łatwo jak na wstępnym.Jeśli nie jesteś pewna/pewny swojej wiedzy z angielskiego i jeśli nie jest ona na bardzo wysokim poziomie szczerze odradzam ci filologię-bo będzie bardzo ciężko i nic nie zagwarantuje ci,że utrzymasz się na studiach po pierwszym roku.Nie licz na to,że filologia nauczy cię języka-miałam przyjemność spotkać studentów, którzy szli na anglistykę z taką nadzieją, byli na 2 i 3 roku studiów a ich znajomośc języka była dużo niższa od mojej-potwierdzony certyfikatem poziom Advanced.FCE to bardzo podstawowy poziom znajomości języka i nie jest on wystarczający do studiowania na anglistyce-sama nie wiem który raz już to powtarzam.Poziom trudności tego egzaminu jest praktycznie żaden i skupia się głównie na biernej znajomości języka. Nie jest to znajomość języka na poziomie akademickim.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa