USED TO pytanie

Temat przeniesiony do archwium.
No i jest pytanie.
Czy jesli napisze He used not to.... a nie He didnt use to, to czy mi to uznaja, to jest poprawna forma tylko uzywana kiedys i przez nielicznych, tak samo He used to take a shower late in the evening, used he not ?
zamiast didnt he, albo did he not.
Kto mi odpowie ?
He used not to.... nie jest poprawne
ciekawe pytanie
He didn\'t use to jest poprawne wiec po co zastanawiasz sie nad jakimis inymi niepotrzebnymi wersjami , bez sensu ....
po co sie odzywasz, jak nie wiesz?

Nie zastanawiam sie nad niepotrzebnymi formami, po prostu to jest forma bardzo oficjalna (formal or academic writing).

Poklucic z nauczycielami sie nie mozna?
O ile mi wiadomo, a wiekszosc "anglistow" po swoich cudownych collegach nie wie used to jest czasownikiem modalnym, a jesli nawet bezposrednio sie tak nie nazywa to moze byc traktowane troche jako taki samodzielny czasownik i poprawna jest forma he usedn't to .... Kto ma ochote polemizowac to zapraszam, nie jestem na 100% pewny ale moja nauczycielka, ktora zna 4 jezyki i wyklada mi takie rzeczy o oryginalnym angielskim jakie niektorym nauczycielom sie nie snily tak twierdzi a ja jej ufam, mozliwe ze jest to forma bardzo rzadko uzywana i dlatego nawet sami anglicy moga sie dziwic slyszac ja, ale powtarzam, z tego co mi wiadomo jest poprawna :)
Coś mi w głowie świta, zdaje się, że w kluczu do jakiegoś starego testu widziałem dwie wersje jako poprawne.
Aż zguglowałem ten iszju i np. stroka http://www.longman.com/ae/azar/grammar_ex/message_board/archive/articles/00074.htm podaje, że sam M. Swan klasyfikuje formę "used not to" jako należącą do "formal style". Przeczenie z operatorem zaliczone jest do stylu "informal" albo "American" .-).
Kilka innych źródeł zaleca użycie coraz powszechniejszego "never used to".
>collegach nie wie used to jest czasownikiem modalnym..

nie jest. Jako czasownik pomocniczy (kiedy wystepuje w formach typu 'he usedn't/used he?) nalezy do grupy niemodalnych czasownikow pomocniczych (be, have, do)

>powtarzam, z tego co mi wiadomo jest poprawna :)

w niektorych dialektach jest

>Kto ma ochote polemizowac to zapraszam,

nie mam. Dla mnie sprawa niewarta walkowania. Zdecydowana wiekszosc (wszyscy ? ;)) uzywaja 'use' jako zwykly czasownik (he didn't use/did he use?) Niezdecydowani/niepewni siebie obchodza czesciowo problem i uzywaja w formie przeczacej 'never used'. Pytan nie zadaja w ogole ;)
Temat przeniesiony do archwium.