Czy dam rade.?

Temat przeniesiony do archwium.
Czy do nowej matury na stopien rozszezony mozna się przygotować w rok.? Bo nie jestem za dobry a chciałbym ją zdać bo na studia informatyczne idę. Jeśli chodzi o moj stopien zaawansowania to nie wiem jaki w szkole ma pre-intermidiet ale nie wiem jaki ja ma. Jeśli chodzi o gramatykę to mam przerobionet :
-czasy terazniejsze i przeszłe
- strona bierna
- konstrukcje pytajace
- zdania przydawkowe
- okresy warunkowe 0-2
- przysłówek
-przymiotnik
- zaimek
-rzeczownik
- Przedimki
Tzn nie mowie ze wszystko perfekt znam ale w miare sie orientuje w tych zagadnienich. Jeśli chodzi o gadke to potrafie sobie pogadać ale brakuje mi słownictwa i to dosyć trochę. Nie wiem czy na tej podstawie da sie okreslić poziom ale moze cos doradzicie. Jeśli chodzi o nauke to raczej jade na 4 pewnych tzn w tym semestrze sie opusciłem i mam 3/4, jeszcze nie wiem co dostane. A jeśli chodzi o materiały z których sie ucze to
- Gramatyka pwn oraz Siudy
- Komuter strony ang.
-program tell me more
- no i tłumacze sobie teksty
- A no i jeszcze ucze sie słownika tematycznego.
To co można stwierdzić na pewno na podstawie twoich słów to, że o gramatyce wiesz za malo.
Ja zdaje stara mature i juz trza znac okresy warunkowe od (0)1-3.
Na rozszerzonej niewykluczone, ale mogą się znaleźć mieszane, chociaż to nie jest wielka filozofia. Poucz się trochę !!
Wiesz mi chodzi o to czy dam rade sie do niej przygotować bo zdaje ja za rok i chciałbym znać wasze zdanie. Bo co do tego ze znam za malo to wiem i nie musze sie okłamywać.
idz do wrozki.
Nie jestesmy w stanie ocenic twoich umiejetnosci virtualnie
Po pierwsze powinienes zapoznac sie dokladnie z sylabusem do nowej matury z angielskiego na poziomie rozszerzonym. Tam jest opisane czego beda wymagac, nic ponad to co tam sie znajduje. To jesli chodzi o gramatyke....

Listening na nowej maturze bedzie puszczany z kasety, wiec bedzie troche trudniej. Tak to zazwyczaj nauczyciele starali sie czytac jak najwolniej z naciskiem na partie, w ktorych znajduje sie odpowiedz. Teraz nie ma wyjscia, bo kaseta ci nie podpowie, wiec powinienes jak najwiecej sluchac. Ja zdawalam stara mature, ale nauczycielka dala nam do przegrania kasety i plyty aby sluchac w domu lektora....

A jezeli chodzi o mowienie....(bo chyba z tego co wiem w nowej maturze warunkiem przystapienia do pisemnego jest zdanie ustnego).....powinienes zapisac sie na jakies zajecia, gdzie bedziesz gadal po angielsku. Bo z tego co wiem to w szkole zazwyczaj gada tylko nauczyciel :) Jezeli nie masz kasy, to znajdz sobie kogos znajomego, kto bedzie z Toba rozmawial....mam kolezanke u ktorej w domu jeden dzien w miesiacu cala rodzina gada po angielsku. W ten sposob ucza jezyka swoje dzieci (tez bym chciala miec takich rodzicow, ale moi to tylko po rosyjsku :)...

Pisanie, to powinienes sobie wycwiczyc w szkole i dawac nauczycielce do sprawdzania Twoje teksty, po to tam jest :)....listy, eseje, rozprawki....na pewno Ci sprawdzi :)

Najgorsze jest to, ze to bedzie nowa matura i nigdy nic nie wiadomo, ale jezeli masz maly kontakt z jezykiem, to najwyzszy czas sie z nim zaprzyjaznic. Najlepiej nie zmarnuj wakacji :) Mysle, ze w rok jestes w stanie to osiagnac, bo jak ktos chce to potrafi, ale musisz miec duzo samozaparcia i znalezc w sobie dobra motywacje, przydaje sie w chwilach kryzysu....Ja jak mialam załamke, ze nigdy sie nie naucze, ze po co, ze wystarczy mi tylko polski, to mowilam sobie, ze moj ukochany aktor mowi wlasnie po angielsku i zeby z nim kiedys pogadac to musze znac ten jezyk....jakos pomagalo :)

Mam nadzieje, ze troche Ci sie przyda co napisalam i ze z czegos skorzystasz :) Jak ktos ma jakies komentarze to piszcie, z checia poczytam...
Pozdrawiam....
samozaparcie, wytrwałość, no i wiara w to co się robi....no i powinno się udać:) A przecież nauka języka nie pójdzie w las, zawsze się przyda.

Pozdrawiam
Spox Gadam sobie 2 razy w tygodniu na lekcjach prywatnych, tzn. chodze tam nie poto by sie slowek uczyć, czy cwiczenia robić tylko sobie gadam z babką i czasami cos pod nową maturkę robie. Teraz jade na kursik na 3 tygodnie na oxford a potem ostro ciagne gramatyke i slowka. Co do lektora to słucham bo tata chciał sie angola uczyć i gazetki z kasetami kupował, i mam sobie 30 tych kaset i sobie słucham.
> Co do lektora to słucham bo tata chciał sie angola uczyć i gazetki z
> kasetami kupował, i mam sobie 30 tych kaset i sobie słucham.
Czy kasety są raczej dla początkujących/średniozaawansowanych? Daj sobie spokój z kasetami, tzn. takimi typowymi do nauki języka. Powinieneś słuchać albo nagrań przygotowanych specjalnie do ćwiczenia listeningu, albo telewizji (polecam BBC World i BBC Prime) czy radia anglojęzycznego.
Spoko ze ci sie uda, ja np na probnej w tym roku z angola mialem 2 a przez te 3 (podajrze:D) miesiace przerylem troche ksiazek i wyrobilem sie na 4, ale pamietaj...praca, praca i praca, a przede wszystkim checi!
Wiesz słucham sobie widomościna necie bo mam pare stronek, filmy sobie bez napisów ogladam i dosc to rozumiem. A macie jakieś strony gdzie można zamówić kasety lub płyty z nagraniami tak żeby troche tego było i różnej treści
hmm..ja nie wiem jakie sa twoje skills i w ogole umiejtnosci nauki jezyka...to jest mozliwe.bo ja sie potrafie nauczyc w trakcie miesiaca baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo duzo. ale to zalezy odcheci, mozliwosci, zapalu i niewatpliwie jakiegos talentu...
ale nie poddawaj sie jak juz. jakis cel trzeba miec :D powodzenia :D
koniecznie zrob czasy szle, wyrazenia przyszlosci, wszystkie conditionale, mowe zalezna w zd,twierdz. i pyt., w ogole polec p owszystkim..bo to nigdy nic nie wiadomo.a najlepiej zorientuj co jest wymagane na mature rozszerzona.
pozdraffiam :D
Spoko ja tak samo zdaje maturke i nie masz się czym martwić poprostu ucz się słówek
Po przeczytaniu twojego postu i odpowiedzi wpadłem na bardzo fajny pomysł. Są radia internetowe po angielsku gdzie non stop gadają. Myśle że to świetne bo o każdej porze można włączyć i słuchać. Ja wyszukuje takich stacji przez winampa. Pozdro
A masz może namiary na takie radia?
Hey
Mozesz zawsze jeszcze poszukac w necie sobie audiobookow i ich sluchac

pozdr

tmk

P.S.Good luck...!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Programy do nauki języków

 »

Pomoc językowa