Jak to jest z maturą rorszerzoną?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej:)
Mam do Was takie pytanie. Czy to prawda, że jak ktoś się podejmie pisania matury rozszerzonej z angola , to chociaż nie zda egzaminu ustnego na te 30% tylko pisemny i tak ma rozszerzoną maturę zdaną i normalnie uwzględniają ją w procesie rekrutacji...

Ciężko mi w to uwierzyć, ale jeżeli to prawda to jestem okrrrropnie na siebie zła ;|
pomyśl logicznie. Nie wiem jakie są teraz zasady, ale na pewni nie aż tak absurdalne.
Poza tym...Zdajesz maturę i nie znasz wymagań?
;/. aha.

dobra, więc tak - jako obowiązkową zdajesz maturę podstawową z angielskiego - jeśli jej nie zdasz masz niezdaną maturę. matura rozszerzona to przedmiot dodatkowy, który jeśli zdasz na poniżej 30% masz niezdany, aczkolwiek nie wpływa to na to czy masz całą maturę zdaną czy nie. To logiczne, że aby zdać potrzebujesz 30%. zresztą gdzie na uczelnie chcesz złozyć z 30% ? chodzi po prostu o to, że jeśli jej nie zdasz to nic sie nie stanie bo to przedmiot nadobowiązkowy. mam nadzieję, że trochę rozjaśniłam sytuację.
To nie jest tak, że nie znam wymagań maturalnych. Tylko od czasu do czasu pojawiaja się takie informacje, że aż nie wiem czy w to wierzyć, a nauczyciele cóz... nie sa zbyt pomocni

a jeżeli chodzi o maturę rozszerzoną to chodzi mi o to, że gadałam z kolegą (bardzo przecietnym z angola) i powiedział że będzie pisał rozsz. A na pytanie, czy nie boi sie ustnego powiedział, że ustny to tylko egzamin wewnętrzny nawet jak nie zda to nic sie nie stanie, bo liczą tylko pisemny(który zakłada że zda), czyli i tak będzie mógł się pochwalić zdana matura z angola na poziomie rozszerzonym;/
Cos z tego nie rozumiem, i prosze o bardzo szczegolowe wytlumaczenie.

Dlaczego wszyscy ktorzy maja zamiar zdawac mature rozszer. ustna z jez. ang. tak sie martwia o to? Przeciez wg twojego wpisu to niema zadnego znaczenia, i wtedy wyrywa sie pytanie...po co w ogole przystepowac do ustnego w maturze rozszerz. jak i to niema najmniejszego znaczenia. Prosze sobie zaosczedzic nerwow i koncentrowac sie na pisemnym.
I czy tez dobrze zrozumialam, ze osoba moze dostac mature rozsz. z jez. ang. ktora nawet JEDNEGO slowa po ang. nie umie wypowiedziec - bo i tak ustny nie jest liczony, to moze dostac '0'. Ladna mi to matura i pseudo egzamin dojrzalosci. Mam mature rozszer. a ani jednego slowa nie wypowiedzialem. Jak to jest prawda to cos swiadczy o Polskim systemie edukacyjnym. WSTYD.
>I czy tez dobrze zrozumialam, ze osoba moze dostac mature rozsz. z jez. ang. ktora nawet JEDNEGO slowa po ang. nie umie wypowiedziec

Może - np. głuchoniema :)
tak, ale ja myslalam o ludzisach ktorzy wydaja z siebie melodyjne
dzwieki.
Trzeba zdać ustny, żeby zdać maturę; przestańcie głosić takie herezje, na litość Boską.
matura z języka to egzamin pisemny + ustny !
to nie funkcjonuje osobno.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa