Hiszpanski na maturze

Temat przeniesiony do archwium.
Mam dwa proste pytania:
1. Czy ktos zdaje nowa mature z hiszpanskiego i wie jak bedzie wygladala??
2. Czy w 3 lata mozna samemu nauczyc sie hiszpanskiego tak zeby zdawac rozszerzony na maturze??
Mam nadzieje ze ktos mi odpowie :)
odpowiem, ale watpie czy cie to usatysfakcjonuje. u mnie w klasie stworzyla sie grupka osob - same dziewczyny - ktora chce zdawac hiszpanski na maturze, tyle ze one prawie nic nie umieja. nie wydaje mi sie zeby mogly sie nauczyc w dwa lata do poziomu rozszerzonego, ale z drugiej strony naprawde wiele mozna osiagnac przez trzy lata. niektore osoby potrafily zdac fce z anglika uczac sie w zaledwie dwa lata od podstaw. zalezy to tylko i wylacznie od tego ile pracy w to sie wlozy, a zdolnosci nie wydaje zeby mialy tu wieksze znaczenie, jesli masz czas i chec do pracy, nawet samej. jesli lubisz ten jezyk to nie ma co wzlekac, jasne ze powinnas probowac! nauczysz sie na pewno, wystarczy ze sie przylozysz, ale tak naprawde. czymam kciuksy :)
Wczoraj Twoja wypowiedz podniosła mnie na duchu ale dzisiaj moja wychowawczyni od niemca powiedziala ze przy 3 godz. tygodniowo nie mamy co myslec o zdawaniu rozszerzonego niemca, to co dopiero ja mam powiedziec o hiszpnaskim :/ ale uczyc i tak sie bede a pozniej zobacze co z tym zrobie.
>1. Czy ktos zdaje nowa mature z hiszpanskiego i wie jak bedzie
>wygladala??

Żeby dowiedzieć się jak wygląda Nowa matura z hiszpańskiego, kup sobie informator lub ściągnij odpowiedni ze strony: http://www.cke.edu.pl/podstrony/inform_matur/inform_matur.html
Pozdr.
i twoja wychowawczyni miala racje...ucze sie hiszpana kilka ladnych lat i szczerze nawet po lekcjach prywatnych u rodowitej kubanki nie zdecydowalabym sie na mature...kiedy ja zdawalam mature tez mialam plany dotyczace hiszpanskiego ale bardzo szybko o tym zapomnialam...
chyba jednak sie zdecyduje na mature z hiszp, ale mam jeszcze duzo czasu. Moze sa tu jeszcze jakies osoby ktore myslal o zdawaniu hizpanskiego??
na poczatek odpowiedz sobie na kilka pytan...dlaczego chcesz sie uczyc hiszpanskiego i czy konieczny jest pozion rozszerzony..jesli masz wystarczajaco mocne powody do spedzania godzin i godzin najpierw kujac slowka i regulki, a potem , co jest chyba najbardziej pasjonujace z calej nauki...konfrontujac to z rzeczywistym jezykiem i jego uzyciem...z doswiadczenia moge ci powiedziec ze warto...ja pokochalam najpierw hiszpanski (wielkie dzieki dla iberystow z cervantesa:D) a potem pokochalam pewnego fantastycznego faceta z ameryki srodkowej...mam dopiero 22 lata ucze sie i mieszkam w el df (to stolica meksyku ;P) zyje wsrod ludzi ktorych kocham nad zycie z mezczyzna ktory robi ze mnie najszczesliwsza osobe na ziemi (t amo nene!!! cada momento a tu lado llena me de felicidad!! t adoro! :D)...na codzien nie uzywam polskiego (uwazaj...z czasem sie zapomina :$)
wiele osob pyta mnie czy nie zaluje..czy nie tesknie...i oczywiscie ze tesknie ale to wlasnie tu jestem najszczesliwsza na ziemi! to tu chcialam przyjechac i tu chcialam zostac...nie zamienialabym tego na nic innego i choc czasem jest zle i teskno;) to i tak nie wroce do polski....oups chyba sie rozpisalam...ogolnie chodzi o to ze jesli kochasz to co robisz to jest to jedynie przyjemnosc..jesli kochasz hiszpanski i potrzebujesz go w zyciu to nie wahaj sie...zabieraj sie do nauki i nie pozwol innym zeby cie zniechecili....spelnienia marzen i ADELANTE!!!! te deso todo lo mejor...... viva raza mexicana:P ;)
hey! pisze mature w przyszlym roku i mam zamiar zdawac rozszerzony hiszpanski. POzdr:*
Ależ oczywiscie ze kocham hiszpanski :] i jesli to bedzie mozliwe to po studiach chce wyjechac na stale do jakiegos hiszpanskojezycznego kraju Ameryki :] Jak narazie to hiszpan moze mi byc potrzebny do rekrutacji na kierunek ktory mnie interesuje oraz do rozwijania mojej znajomosci od poziomu zaawansowanego (to juz na innym kierunku). Ogolnie traktuje nauke hiszpanskiego jako hobby ktore nigdy mi sie nie znudzi :)
a Morena czy mozesz mi powiedziec jak długo uczysz sie hiszp. i z jakich ksiazek korzystasz??
nie ma sie co bac. wiem latwo mi to powiedziec. ale ja mam juz mature z hiszpanskiego za soba. bylam nawet jedyna osoba w szkole zdajaca hiszpanski. przez to bylo zabawniej. trzeba sie wziasc ostro za nauke. i sie nie bac. nauczyciele sa zawsze przychylni w takich momentach.
Ja chyba tez bede jedyną w szkole :((( Chociaz dokladnie to nie wiem moze ktos jeszcze w moim miescie ma takie plany jak ja :]
w tym roku zdaję maturę rozszerzoną z hiszpańskiego, a uczę się dwa i pół roku. ustna mature mam juz 28 kwietnia... troche sie boje, ale wierze ze mi sie uda. pozdrawiam
ja mam inny problem mam zdec hiszpanski ale w hiszpanskiej rodzinie:/ znam tylko podstawowe zwroty nie potrafie układać samodzielnie zdań Zależy mi na pracy tam BARDZO PROSZE o przesłanie mi na adres [email] słowek tłumaczonych lub też dialogów dzieki bardzo z gory całuski dla wszystkich ;)
a nie prosciej sobie kupic rozmowki hiszpanskie???
Ja w ciagu 2,5 roku nauczylam sie angielskiego od podstaw do FCE (zdalam na B), mialam 2 godziny tygodniowo z nauczycielka, ale ona byla potrzebna mi tylkod o sprawdzenia wypracowan i tlumaczenia gramtyki, wsyztsko robilam sama w domu, calutkie wakacje dzien w dzien cwiczylam cwiczylam cwiczylam..pozniej po 1.5 roku zdalam CAE na A, jak widzisz wsyztsko jest mozliwe, jesli wezmiesz sie ostro do pracy i nie zniechecisz sie, zdasz mature bez problemow...a to ze nauczycielka mowi ze przy 3 godiznahc nie ma mowy o zdawaniu amtury rozszerzonej to racja...ale 3 h w szkole + niezliczona ilosc godzin w domu -> wtedy sie da:) powodzenia :)
Jeśli masz przed sobą jeszcze dwa-trzy lata w liecum to oczywiście, że zdasz maturę z hiszpana na rozszerzonym! Jest tylko jeden warunek: nie możesz bazować jedynie na nauce w szkole albo na lekcjach prywatnych- 90% musisz wykonać sama, w domu. Bardzo zainteresował mnie Twój post, bo to trochę "mój" temat. Jestem obecnie w 2 klasie liceum i za rok mam maturę, kiedy szłam do liceum to nie znałam kompletnie hiszpańskiego, ale wybrałam hiszpański celowo, bo zakochałam się w tym języku i w kulturze latynoskiej i postanowiał sobie, że nauczę się go. Co do zdawania matury to nie słuchaj tych wszystkich głosów "życzliwych", po prostu rób swoje i wierz w siebie i w swoje możliwości, a wtedy machniesz tylko "życzliwym" przed nosem zdaną maturą :)
Proponuję kupić "Syllabus" z hiszpańskiego (w niektórych księgarniach, cena.ok 8zł) - tam znajdziesz przykładową maturę z hiszp. (poziom podstawowy i rozszerzony). Ja już przeglądałam taki Syllabus i wiem, że nie będe miała problemów ani na podstawowej ani na rozszerzonej. Jeśli tego naprawdę chcesz to zabieraj się do nauki, uwierz w siebie i miej gdzieś, co mówią inni. Trzymam kciuki, hiszpański jest najpiękniejszym językeim świata :)
Q viva Espańa
Salu2
Caramelo opowiedz jak się żyje w Distirto Federal, jak poznałaś tego sowjego mexicano :) i w ogóle jak się tam znalazłaś ??
Salu2
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Inne strony do nauki języków