matura z włoskiego

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 71
poprzednia |
czesc Wam wszystkim:) wlasnie w tym roku zdaje mature..no i chyba zdecyduje sie na ustna z jezyka wloskiego. Chcialam sie zapytac czy ktos moze wie jak taki egzamin wyglada..ewentualnie czy mozna zdac jakis certyfikat, ktory by mnie zwolnil. z gory dzieki za pomoc:)
Hej!
Uczysz się włoskiego w szkole? Jeśli tak, to skąd jesteś? Bo ja też zamierzam zdawać ustny włoski.
Matura z tego języka wygląda tak samo jak np. z angielskiego, czyli na początek dostajesz tekst do przeczytania i pytania do niego. Następnie masz do uzupełnienia kilka zadań z zakresu gramatyki, a na koniec krótkie scenki typu jesteś w hotelu i musisz zarezerwować pokój.
A co do certyfikatów zwalniających z egzaminu, to ich wykaz możesz znaleźć na stronie MEN-u. Są to bodajże CILS i CELI, ale nie jestem pewna na 100%.
Życzę powodzenia na maturze!
czesc netka:)
dzieki ci bardzo za odp..wloskiego niestety nie ucze sie w szkole:( ucze sie go doodatkowo, dla przyjemnosci. Bo za rok chcialabym studiowac we Wloszech. Wiec mam nadzieje ze wszystko pojdzie o mojej mysli:) tobie tez zycze powodzenia:))))
zapomnialam dodac ze jestem ze Szczecina :)
czesc candy,zamierzasz studiowac we wloszech?ja zamierzam za rok wyjechac na magisterke.jak zamierzasz szukac uczelni dla siebie?strony uniwersytetow we wloszech sa tak malo szczegolowe ze trudno cokolwiek wybrac.jesli bedziesz miala ochote wyslij [email]
Witam:) jestem z wawy i takze mysle o wloskim na maturze,a le poniewaz nie ucze sie go w szkole(chodze na kurs)to moze byc z tym problem(komisja musialaby specjalnie dla mnie przyjezdzac)dlatego powaznie mysle o zdawaniu CILS-a. Mam pytanko: czy ktos z was moze mi dac namiary na strony internetowe o studiach w Italii? Z gory dziekuje
czesc:) otóż muszę Ci powiedzieć, że ja bym sie nie przejmowała tym, że komisja musi się specjalnie dla Ciebie zebrać..;-) a to z tego względu, że to jest Twoje prawo-możesz sobie wybrać na maturze to co chcesz, i to szkoły obowiązkiem jest zebrać dla Ciebie komisję:-) a co do stronek..tu jest adres gdzie możesz dowiedzieć sie jak w ogóle wyglądają studia we Włoszech http://www2.gazeta.pl/edukacja/1,43664,1387346.html
Poza tym jeśli interesuje Cię jakiś konkretny uniwerek załóżmy że w Bolonii to wpisz www.unibo.it jeżeli w jakimś innym mieście po \"www.uni\" musisz wpisać 2 pierwsze litery nazwy miasta. To by było na tyle:-) mam nadzieję, że choć trochę pomogłam. 3-maj się:-)
Czesc! mam na imie Ewa, i mieszkam we Wloszech, w okolicach Werony, jak chcesz to napisz do mnie. ucze sie w szkole jezykowej w weronie, bow przyszlym roku wybieram sie na studia wlasnie w weronie.. [email] lub [email] lub nr [gg]
>Czesc! mam na imie Ewa, i mieszkam we Wloszech, w okolicach Werony,
>jak chcesz to napisz do mnie. ucze sie w szkole jezykowej w weronie,
>bow przyszlym roku wybieram sie na studia wlasnie w weronie..
[email] lub [email] lub nr [gg]

ja tez mysle o studiowaniu we Wloszech, jestem na pierwszym roku i powoli zaczynam dowiadywac sie jakie trzeba warunki spelniac i co zalatwic aby skorzystac z wymiany miedzynarodowej do Wloch, konkretnie do Genovy bo wlasnie z ta uczelnia ma podpisany kontrakt moj uniwersytet, poza tym mialam okazje spedzic swego czasu pare dni w Genovie i miasto jak najbardziej mi odpowiada... czy ktos z Was uczestniczyl w tego rodzaju wymianach miedzynarodowych do Wloch, interesuje mnie przede wszytkim czy latwo tam znalezc prace bedac studentem i czy da sie pogodzic te dwa zajecia

P.S. Candy gdzie sie uczysz tego wloskiego, ja tez jestem ze Szczecina i mozliwe ze obie chodzimy do tej samej szkoly, ba, byc moze grupy :D
czesc. A na szczeście mam okazje uczyc sie właskiego w szkole. jestem z grudziadza. Też myśle o maturze z właskiego jako język dodatkowy! Pozdrawiem .
O prace, nie jest trudno jezeli zainteresujesz sie tym wczesniej ( nie wiem jak jest w genowie, ale mysle ze podobnie). i mysle ze spokojnie uda ci sie pogodzic, prace ze studiami,( nie jest tak jak u nas w polsce), tu bardzo, naprawde bardzo duzo ludzi studiuje jednoczesnie pracujac... wydaje mi sie ze z tym nie bedziesz miala problemow.
Pozdrawiam was cieplutko
Ps, jaka jest temperatura w polsce?
troche mnie pocieszylas z ta praca, ogolnie jestem dobrej mysli, juz zyje wyjazdem choc to dopiero za rok, pewnie problem przysporzy mi takze szukanie jakiegos mieszkania \"na kieszen\" studenta... w Polsce w ostatnich dniach ziab i psia pogoda, przynajmniej w Szczecinie, choc dzisiaj sloneczko zawitalo do mojego pokoju...
z mieszkaniem to juz moze byc gorzej, ale na pewno znajdziesz cos co cie zadowoli, tylko trzeba sie podowiadywac, od ludzi co tam byli... ale mysle ze na uniwerku cos ci pomoga znalezc... masz moze gadugadu?
w piatek bylam z kumpelą w dziekanacie spisac nazwiska osob, ktore w zeszlym roku byly we Wloszech a jutro moze uda mi sie z nimi pogadac i dowiedziec sie czegos z \"pierwszej reki\", moj nr gadu to 5936288
cześć jestem Aga pisze z Pruszcza Gd chce zdawac mature z włoskiego , jestem samoukiem byłam we włoszech przez trzy lata czy masz może jakieś notatki lub opowiadania przetłumaczone chciałabym sie podszkolić a nic nie moge znaleść w necie . czekam na odpowiedz mój e mail [email]
czesc:) to fakt..znalezc cokolwiek w necie jest trudno;) ale wchodzac na kilka wloskich stron na pewno bys cos znalazla..moze w jakiejs wyszukiwarce.. www.yahoo.it ...a ja posiadam kilka krotkich opowiadan, historyjek..nie koniecznie ciekawych bo wybranych przez moja lektorke;) ale zawsze cos;) pozdrowienia :*
CZESC! UCZE SIĘ WŁOSKIEGO W SZKOLE I RÓWNIEZ MAM ZAMIAR ZDAWAC WŁOSKI JAKO PRZEDMIOT DODATKOWY.NAPISZ COŚ DO MNIE [email] POZDRAWIAM PA
zwalnia Cie CELI3 juz.. bo jest 5 stopni celi i juz 3 zwalnia. egzamin odbywa sie 24.11 czyli za poltorej tygodnia. nastepony w czerwcu ale ten chyba Cie juz nie urzadza. Ja zalapalam sie na ten 24. na razie sie nie ucze, ale bedzie dobrze :]
Matura jest prosta. najlatwiejsza na swiecie. Ja jesli nie zdam certyfikatu to zdaje pisemnie wloski.. 3majcie kciuki ;)
Hey Kobietki ;)
ja dla odmiany jestem z Przemyśla i też zdecydowałam się zdawać maturę z włoskiego, ustną. Nie wiem jeszcze w jakim mieście, tyle tylko ze komisja przyjedzie specialnie for me ... :D to się nazywa wyróżnienie! czy gdzieś w sieci można znależć materiały do tej matury? czy gdziekolwiek istnieja jakieś zbiory testów jak np. do angielskiego, niemieckiego, francuskieo? nie mam nauczyciela przygotowujacego do matury i mam problem z materialami, AIUTO PER FAVORE!!!
Hej! Zdaje w czwartek egzamin z wloskiego(cils). I nie wiem za bardzo jaki jest system pilnowania podczas tego egzaminu. Slyszalam, ze podobno zdaje go kazdy i jest bardzo prosty, jednak po szerszym zapoznaniu sie z trescia testu, stwierdzilam, ze poziom slownictwa przerasta moje mozliwosci. Bez jakiejkolwiek pomocy nie zdam... Moze wiesz, jak na takim egzaminie wyglada pilnowanie, bo zdanie go jest dla mnie sprawa zycia i smierci(chce byc zwolniona z matury z historii). Prosze, pomoz!!
>czesc Wam wszystkim:) wlasnie w tym roku zdaje mature..no i chyba
>zdecyduje sie na ustna z jezyka wloskiego. Chcialam sie zapytac czy
>ktos moze wie jak taki egzamin wyglada..ewentualnie czy mozna zdac
>jakis certyfikat, ktory by mnie zwolnil. z gory dzieki za pomoc:)

czesc Candy!:)też jestem ze Szczecina i też myśle żeby w tym roku zdawać mature z włoskiego. jeszcze się nie zadeklarowałam, bo w dalszym ciągu sie zastanawiam czy dam rade...Żebyś wiedziała jakie miałam perypetie w kuratorium w Szczecinie, kiedy poszłam się zapytać o mature...Chciałam od nich dostać jakieś info, typu zakres materiału(strasznie byłam wymagająca:)) a oni na mnie patrzyli jakbym się z kosmosu urwała:)dlatego jeżeli posiadasz jakiekolwiek informacje, przykładowy test...daj znać!pozdrawiam!;)
HEja! ja tez zdaje w czwartek CILS\'a livello 1. Zastanawialam sie nad 2 ale chyba dobrze ze wybralam nizszy poziom bo nawet nie wiem jaki jest mniej wiecej zakres wiedzy przy tym levelu jesli chodzi np. o pisanie.

mialas za soba jakies wypracowanka??jakie mga byc tematy ??

do zobaczenia najpozniej w czwartek ;-)
zdajesz w Warszawie ? daj znac! Jesli tak to musimy polaczyc sily .
slyszalam pare miesiecy temu ,ze CILS jest prosty .zero gramatyki(tylko rodzajniki, imperfetto ,passato prossimo) . tydzien temu dostalam przyklady z ubieglych lat-nie strasze ,ale slownictwo ,na ktorym opiera sie test... podobno mozna bylo sciagac -podeprzec sie pomocami,wiec licze na to...Do zobaczenia!!
No wszystko okaze sie juz jutro. Najgorzej boje si eustnego bo nie wiem jakie moga byc tematy no i psiemnego tez zreszta ;-) Od ilu lat uczysz sie wloskiego??

Jak przeczytasz to jeszcze dzis to odezwij sie na gg; 1835523
jak poszlo? trudno mi ocenic ile zdalam. najprostszy nie byl...
czesc ewciu:) no wiec ja do kuratorium sie nawet nie pofatygowalam:P ode mnie ze szkoly zadzwonila tam p.pedagog i powiedzieli jej ze co do egzaminu nie ma problemu i z ze zwolaniem komisji tez nie (a musze tu dodac, tak na marginesie, ze moja dyrektorka mnie straszyla wyjazdem na egzamin do Warszawy:P). co do jakichkolwiek materialow to udalo mi sie zdobyc syllabusa 2002..ale wydaje mi sie ze on byl raczej przygotowywany pod nowa mature..a zreszta kto to moze wiedziec;) no w kazdym razie, sa tam podane ewentualne tematy na egzamin ustny jak i na egzamin pisemny. Np na ustnym dostajesz 4 obrazki na 2 pokazany jest styl zycia sprzed 40 lat a na 2 innych wspolczesny styl zycia..twoje zadanie polega na tym aby opisac czym sie roznil ten z przeszlosci, i ktory ty preferujesz..no jak na moj gust to to jest banalne..:)
Jesli pragniesz jakichkolwiek szczegolow to napisz:) najlepiej na maila [email] a powiedz mi jeszcze czy ty bedziesz zdawac egzamin w swojej szkole?
Pozdrowienia :)
No nie najgorzej ale boje sie np. ze mam ulozylam zle cala ta historyjke o wycieczce w comprensione scritta. Za to mozna stracic duzo punktow a jak wiadomo, kazda czesc musi byc zaliczona na conajmniej 11/ 20. Okaze sie za 3 miesiace najwczesniej ;-))

A Ty gdzie siedzialas? Bylas w sali z Wloszka czy Polka?

POzdrawiam

(luknij na https://www.ang.pl/CILS_livello1_j_wloski_Warszawa_2704.html )
sluchajcie, mam pytanie do tych co ucza sie wloskiego, otoz jaki jest zakres materialu na celi 1 i celi 2 ? jakie czasy obejmuje celi 1, napewno poza terazniejszym rowniez passato prossimo, imperfetto, czy passato remoto i trapassato takze? z przyszlych napewno futuro semplice i futuro anteriore, poza czasami obowiazuje pewnie tez condizionale presente i passato, strona bierna, tryb rozkazujacy i jeszcze imieslowy...prosze podajcie konkretnie co trzeba umiec na celi 1 i 2 albo ewentualnie gdzie sie mozna tego dowiedziec
Podejzewam ze temat dotyczy matury.Wiec tak ja zdaje stara mature z angielskiego.Kilka dni grzebalem za tzw: informatorem i syllabusem ( opisane szczegulowo wymagania) do starej matury.Nigdzie nic nie znalazlem, nikt nic nie wie.Wiec zadzwonilem do kuratorium we wrocku.Pani powiedziala tak ze nie ma informatorow i syllabusow do starej matury i ze o zakrej materialu mam sie zwrocic do wlasnej szkoly, do nauczyciela jezyk(ponoc on nmam mi dac szczegulowe informacje.) Krotko mowiac poziom i zakres starej matury zalezy tylko i wylacznie od szkoly jaka sie skonczylo i od poziomu nauczania w niej.Inna sytuacja jest z nowa matura tu juz sa tylko 2 poziomy podstawowy i rozszezony i nie wazne jaka szkole skonczylas i ile maialas godzin jezyka -zdajesz na ktoryms z tych poziomow. Syllabysy do nowej matury lacznie z wloskim jezykiem sa dostepne wszedzie w internecie , bibliotekach i ksiegarniach.
Pozdrawiam
bylam w sali z wloszka. siedzialam na koncu przy scianie. wlasnie gdzies przy zadaniu z historyjka zaczely sie problemy ,bo kazdy mial inna wersje.
nie wiem czy moja byla dobra. wlasciwie gdy rozwiazywalam testy z poprzednich lat niektore odpowiedzi byly conajmniej dziwne..
slyszalam ,ze to byl ostatni CILS w polsce.gdyby rzeczywiscie tak bylo moze beda oceniac nas lagodniej-przynajmniej otwarte czesci(pisanie i mowienie) . szczerze mowiac boje sie o gramatyke. poza tym powinni to szybciej sprawdzac .ja slyszalam ,ze to moze potrwac nawet ponad 4 miesiace.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 71
poprzednia |

« 

Studia językowe