Kulinarne - boil, whisking

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.
1.Mam w przepisie tak:
"Boil 2 cups milk, 1/4 cup masa harina (instant corn flour), 2 teaspoons brown sugar and a pinch
of cinnamon, whisking , until thick"
Czyli co mam zrobić? Najpierw zagotować 2 szklanki mleka, a potem ubić to z resztą składników?
Podczas gotowania mam wsypać te wszystkie rzeczy i ubijać na ogniu?
2.Czy to blend = to whisk? A raczej czy można to zrobić tym samym urządzeniem, mikserem?
Jestem zerem w gotowaniu, więc proszę się tu nie śmiać :D
edytowany przez Lich555: 09 sty 2017
wsypałbym wszystko od razu i gotował jednocześnie roztrzepując masę trzepaczką do jajek
edytowany przez zielonosiwy: 09 sty 2017
Mąkę możesz wsypać przesiewając ją przez sitko - by grudki się nie porobiły.
Wszystkie składniki dodać do gorącego mleka mieszając szybko aż się zrobi gęste.
A nie można tego zrobić mikserem podczas gotowania? :P
Nic nie pisze żeby kontynuować gotowanie. Jeżeli tak to by podali jak długo gotować. Również, jeżeli przepis wymaga użycie maszyny to też by napisali ;-)
Ale Ty masz ubijać a nie miksować :)
Co gotujesz?
http://www.foodnetwork.com/recipes/articles/50-milkshakes.page-3.html
Z tej strony "Mexican Vanilla".
Pytanie "Co gotujesz" jest wielkim komplementem. Ja raczej staram się niczego nie zniszczyć.
Do tej pory myślałem, że ubijanie i miksowanie to jest to samo. Jak robiłem omlet to "ubijałem" mikserem białko i zawsze było sztywne, więc myślałem, że tutaj też to przejdzie.
Czyli mówicie, że gotować wszystko na raz razem i ubijać trzepaczką (?) do momentu zagotowania? :P
edytowany przez Lich555: 09 sty 2017
Moja mama ma kilka urządzeń i robotów i mówi, że nie dają takiego efektu jak gdy robi się coś ręcznie. Łatwo Jej mówić gdy do ucierania, ubijania itp. angażuje mojego tatę, który nie ma nic do gadania jeśli chce jeść :)
Tak, zrób to ręcznie.
Czy ta mąka ma jakiś smak czy służy tylko zagęszczęniu? Jeśli to drugie to nie piłbym mąki. Mój kolega na przykład zrobił mi milkshake'a na gorąco z whisky (ale blended więc Mu wybaczyłem) , miodem i cynamonem.
Temat przeniesiony do archwium.