Gdzie ci nauczyciele?

Temat przeniesiony do archwium.
Pamiętam, że chyba kiedyś przed aktualizacją tego serwisu był tutaj dział dla nauczycieli, korepetytorów, lektorów. Postanowiłam to zmienić.
Piszmy tutaj o wszelkich problemach nauczycieli, korepetytorów, lektorów szkół językowych, piszmy o wyborze podręczników, o kwalifikacjach, o szkoleniach/konferencjach itd.
Na początek proponuję temat: czy jesteście zadowoleni z tego, że uczycie? Lubicie uczyć?
Uwielbiam uczyc w Polsce. Moi studenci sa bardzo ambitni i kreatywni, glodni wiedzy - to mnie motywuje. Widze, ze moja praca ma sens.
Lubię, ale tylko dorosłych 25 lat i wyżej.
Cytat: eva74
Lubię, ale tylko dorosłych 25 lat i wyżej.

ja tez, - takich przystojnych, wysportowanych mezczyzn, z oczami ktore same sie prosza..... (dream on...;-)
2. mezczyzn, z oczami

Dwa kryteria spelniam.
mg
2 out of 4 ain't bad ;-)
czasami wyczuwam, ze studenci potrzebuja wiecej niz kilka ogolnych wskazowek, ale z drugiej strony nie chce odrabiac zadania za nich. Po prostu chce osiagnac jakis balans, ale to jest trudne. Czy macie jakies wskazowki?
edytowany przez E_Marut: 27 kwi 2012
to jest trudne i kazdy przypadek trzeba potraktowac osobno. Zawsze jednak mozna postapic wg zasady 'pokaze jeden przyklad, a ty rob dalej sam'
Piszesz o swoich uczniach czy pomaganiu na tym forum?
w duzej mierze mowilam o tym forum.
Coz, z kazdym pytajacem moze byc inaczej.
Czasem zdarza mi sie poprawic 1-2-3 bledy, ale jak widze, ze jest jeszcze duzo podobnych, to tlyko sygnalizuje - poprawa wg tego, co napisalem powyzej
dziekuje:)
Dobrzy nauczyciele mogą naprawdę wiele. Mnie paradoksalnie nauczył najwięcej człowiek, który nie był ani filologiem, ani lingwistą - ale uczył doskonale.
Cytat: DARIO_SPIRITUAL
Dobrzy nauczyciele mogą naprawdę wiele. Mnie paradoksalnie nauczył najwięcej człowiek, który nie był ani filologiem, ani lingwistą - ale uczył doskonale.

Mysle,m ze nauczyciel, ktory kocha uczenie drugiego (z powolania) robi to lepiej jak ten ktory robi to za pieniadze. Trzeba rozumiec, ze kazdy uczy sie inaczej. Z wszystkim jest tak samo - czy z uczeniem malowania, gotowania, sprzatania, ogrodnictwa...trzeba kogos kto nie zaluje oddania swojej wiedzy.
Ilu z nauczycieli siedzi teraz w UK zamiast uczyc nasze pociechy angielskiego co?
Cytat: RobinHooj
Ilu z nauczycieli siedzi teraz w UK zamiast uczyc nasze pociechy angielskiego co?

Ciekawa jestem, czy w Polsce stawki (salaries) bycia nauczycielem sa odpowiednie tym w Polsce. Moze, nie moze, ale to jest najprawdopodobniej powod do szukania lepszego zarobku.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa