Dochód z korepetycji

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć,
w jaki sposób rozliczacie/zatajacie przychody z korepetycji? O ile w przypadku zajęć stacjonarnych jest to bardzo łatwe, bo pieniądze są brane do ręki, to co zrobić w przypadku lekcji online, w których to przypadku nie ma możliwości wziąć hajsu fizycznie? Jeżeli są wykonywane przelewy, to pozostaje "ślad". Jakieś pomysły/doświadczenia?
Ja mam po prostu własną dg, bo korki stanowią tylko jakąś tam część mojej pracy, więc chyba nie pomogłam :(, bo ja to prowadzę ,,na legalu".
Można próbować z kartką podatkową albo na ryczałcie. Tylko wiadomo- różne formy opodatkowania mają różne wady i różne zalety i to sobie trzeba indywidualnie ocenić.
Przeczytałam na jakimś tam forum, że ktoś korzysta z nierejestrowanej działalności gospodarczej, bo mieści się w limicie przychodu (bo pracuje w szkole na etacie i korki to tylko dorabianie). I funkcjonuje to w taki sposób, że niby sprzedaje za powiedzmy 50zł "materiały do nauki" (czyli sam produkt w postaci mini-ebooka) a tak naprawdę oferuje usługi (korepetycje). Te materiały do nauki to jakiś tam artykuł + opracowana gramatyka + coś tam jeszcze w formie pliku .pdf i tak też uczniowie piszą w przelewie (książka/materiały do nauki/notatki z angielskiego/ etc.). Z tymże to nie jest niestety takie proste, szczególnie jak przyjdzie kontrola.... Polecam przeczytać o zasadach działalności nierejestrowanej i ZUSie, bo można się nieźle wkopać na kombinowaniu :(...
Dzięki za odpowiedź. Jak duży procent z zarobków musisz oddać na podatek dochodowy i ZUS? Czy ma to w ogóle jakikolwiek sens?
Ja mam własną dg (szeroki zakres usług) i jestem liniowcem (19% podatku), ale to tylko dlatego, że ja nie pracuję na etacie i przeszłam w 100% na swoje i na tym się skupiam. Nie wiem co bym wybrała gdybym pracowała sobie radośnie na etacie a korki byłyby całkiem niezłym, ale dodatkowym przychodem... Ale zupełnie szczerze - jeśli ktoś naprawdę chciałby legalnie sobie "dorabiać" na prowadzeniu korepetycji, to niestety w tym kraju jest to średnio opłacalne :(.
Jakie ponosisz koszty ZUS-u oraz podatku dochodowego?

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa