Ile jest czasów w angielskim?

Temat przeniesiony do archwium.
Od dawna zastanawiam się ile jest czasów.Ja znam 15.Z tego co wiem to jst ileś podstawowych i ileś pobocznych.Tylko ile? Jeśli ktoś mógł by wymienić to byłabym wdzięczna, bo jestem tego ciekawa.A także zastanawiam się nad okresami warunkowymi mieszanymi.Jak to jest w ich przypadku?Ile ich jest i jakie mają nazwy?
czasy w angielskim sa TRZY - przeszly, teraźniejszy i przyszly (choc ten ostatni pod wzgledem gramatycznym budzi watpliwosci niektorych badajacych ten problem) ;-)
powaznie?, bo mi się wydawało że 16: 4 past, 4 present i 4 future... w takim razie niech wytłumaczy to ktoś kompetentny...
nie 16 tylko 12 oczywiście :) ale no co im tyle....
Byla to odpowiedz wymagana na kolokwium dopuszczajacym do egzaminu koncowego z grammy bodajze na 2 roku. Potraktowana dosc zartobliwie, ale rzeczywiscie chyba sie z tym zgadzam - rozdmuchiwanie ilosci czasow o Conditionale to nieporozumienie. A co do \'czasu przyszlego\' - There is no future tense in modern English, but for convenience we often use the term \'future simple\' to describe the form will/shall + bare infinitive (A Practical English Grammar / Thomson&Martinet/p.187) Dali mi w kosc na studiach, dali... ;-)
Czyli widze że nie tylko ja nie wiem.Ja znam 15 ale nie wiem niektóre to może te poboczne.Powinny być 3 tak jak my mamy :P
Ale może jeszcze doczekamy się na kogoś kto będzie wiedział...
nie widze problemu, zawsze było i jest 16 czasów
czasow w j.ang jest 12
4 present (p.simple, p.continous, p.perfect i p.perfect continous)
4 past (p.simple, p. continous, p.perfect i p.perfect continuos)
4 future (f.simple, f.continous, f.perfect, f.perfect continuos)

niektorzy licza,ze jest ich 16 bo dodaja jeszcze:
4 zaprzeszle(f.simple in the past, f.perfect in the past, f.continuos in the past i f.perfect continuos in the past - to te z charakterystycznym slowem posilkowym \'would\'
no ale tego nie mozna traktowac oddzielnie, bo te ostatnie maja sie tak do \'czasu future\' jak kurz do bialego fiata- co prawda zakurzony wyglada inaczej, ale to dalej ten sam fiat ;DD
nawet teraz?;)
Wow dziękuję bardzo! Czyli jednego mi zabrakło.
Czasow w angielskim jest 13 ( moja wersja :)) chyba ze znacie jeszcze jakies to napiszcie i mi uswiadomcie ze jest ich wiecej :)
1. present continuous
2. past continuous
3. future continuous
4. future in the past continuous
5. present simple
6. past simple
7. future simple
8. future in the past
9. present perfect
10. past perfect
11. future perfect
12. future perfect in the past
13. present perfect continuous
i tak mnie moja lista sie bardziej podoba;)) (patrz kilka linijek wyzej:D)
Pacahontas: masz w 100% racje, pzdr.
Poznaj angliste po ilosci czasow jego... pozdrowienia ;-) P.
hehehe dzieka Pacahontas, ale za te ilosci czasow to dwoj niezle kiedys polecialo na gramie praktycznej :-)))) jeszcze jak ktos mowil ze tense to continuous czy simple to... wyobraz sobie hehehe. do konca zycia zapamietam ze sa 2 czasy!!!! past i present!!! pzdr.
o wiele za dużo
Anglistom zawsze tłumaczą, ze dwa (trzymam więc stronę Pocahontas) - teraźniejszy i przeszły. Przyszły to tak naprawdę tylko konstrukcja gramatyczna, a Perfect i Continuous to aspekty (tryby) tych czasów, bo to przecież nic innego jak tryb dokonany i niedokonany.

Nie należy mnożyć bytów ponad potrzebę - to bardzo przydatna reguła filozoficzna w tej kwestii :) W wielu uczących się angielskiego to mnożenie bytó prowadzi tylko i wyłącznie do paniki :)
Masz racje aneta. Czasow w jezyku angielskim jest 16.
Pozdrawiam.
1.Present Simple
2.Present Continuouse
3.Present Perfect
4.Present Perfect Continouse
5.Past Simple
6.Past Continouse
7.Past Perfect
8.Past Perfect Continouse
9.Future Simple
10.Future Continouse
11.Future Perfect
12.Future Perfect Continouse
13.Future Simple-in-the past
14.Future COntinouse-in-the past
15.Future Perfect-in-the past
16.Future Perfect Continouse-in-the past

Jak ktos chce o ktoryms cos wiedziec to pisac - na pewno odpisze.
[email]
ja bym coś chciała wiedzieć o każdym :)
sorry ale ja naliczyłam 5 present: present simple, countinous. present perfect, present perfect simple, countinous
W pewnym sensie... My też mamy kilka czasów, np. przyszły złożony :D.
a present perfekt simple
past perfekt simple
future perfekt simple

a co z nimi ?
coś nie działa Tój mail, bo chciałem zapytac o jeden czas
Popatrz na date kiedy on(a) ten email podal(a).
Dziękuje, nie zwracałem na to uwagi
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Studia językowe