nauka mówienia

Temat przeniesiony do archwium.
Jestem początkujaca lektorką i uprzejmnie chciałam poprosic Was o poradę. Udzielam lekcji prywatnie i jestem zadowolona z postepów moich uczniów w zakresie czytania , gramatyki i słownictwa. Jednak odczuwam niedosyt pewien jesli chodzi o naukę mówienia.. Nie znalazłam żadnych ciekawych ksiązek , które by nauke mówienia jakos rozwijały.... Tzn owszem są ksiazki gdzie jest sporo słownictwa ( pełno przymiotników i rzeczowników charakteryzujach dana dziedzinę) ale znajduję mało takich schematów zdaniowych ( np.wyrazeń czasownikowych) które by ułatwiły uczniom nauke mówienia. Poki co te schematy przygotowuję sama.. ale może sa jakies podręczniki, które dobrze "uczą" mówienia pokazując różne "useful expression"... Osobiście jedyna taka ciekawa pozycja jaką znalazłam jest "FCE LIstening & Speaking Skills" (V. Evans) .. Ale odczuwam niedosyt jesli chodzi o inne (wyzsze lub nizsze) poziomy niż poziom FCE... A może jestem za bardzo wybredna i marudze.. ;)
Uprzejmnie proszę o WAsze opinie, porady , sugestie. Może macie swoje "ulubione " jakies pozycje służące do nauki mówienia , które przeoczyłam ?
Pozdrawiam.
>"ulubione " jakies pozycje służące do nauki mówienia , które
>przeoczyłam ?

np. to:
http://www.amazon.ca/exec/obidos/ASIN/[tel]/ref%3Dbr_lf_b_7/7[tel]

Bardzo przydatne do nauki konwersacji w grupach.
Do nauki indywidualnej trzeba to trochę 'dostosować'.
Dużo gotowych fraz, i dialogów na podstawie których można później tworzyć własne i prowadzić dyskusję.
Chociaż jeśli 'przełożymy' to na polskie warunki to jest to książka raczej do poziomu pre-intermediate/intermediate
Dziekuje za wpis. Jednak liczyłam , że bedzie ich znacznie wiecej... No cóz , bede co jakis czas sie przypominac.. i może ktos cos napisze.. :) Pozdrawiam.
aaa....
i jeszcze www.onestopenglish.com - przejrzyj baaardzo dokładnię tę stronkę znajdziesz dużo ciekawych materiałów. Ja stamtąd czasami ściagam teksty na różnych poziomach z ćwiczeniami i pytaniami do dyskusji.
Polecam Communicative Games na roznych poziomach Jean Hadfield, Grammar Games and Activities na roznych poziomach, ksiazki np. English File tez maja duza zawartosc gotowych zwrotow. Szczerze mowiac, nie ma takiej ksiazki, w ktorej bylo by wszystko, najlepiej samemu kompletowac wg tematow zwroty, slownictwo itd.

PZDR