Oglądanie seriali

Temat przeniesiony do archwium.
Co waszym zdaniem jest lepsze oglądanie seriali bez lektora pl i napisami ang. czy z lektorem pl i napisami ang?
Z lektorem PL i napisami ang kompletnie nie ma to sensu.
Ok, dzieki :)
a najlepiej po angielsku bez żadnych napisów (jeśli jesteś chociaż na poziomie intermediate już coś się da znaleźć) - jak serial ciekawy to się człowiek bardziej 'wysila' i stara zrozumieć:)
Zacząłem od serialu The Lost, może macie inne propozycje ;) moj poziom to myślę, ze intermediate
Cytat: LaBelleDame
a najlepiej po angielsku bez żadnych napisów

Mozna by sie klocic - ja mimo, ze zwykle rozumiem 90-95% to wole angielskie napisy, chocby po to, zeby wiedziec, co mowia podczas tych pozostalych 5-10% (skupiam sie jednoczesnie na dzwieku (glosie bohaterow) i napisach).
No....można by się było kłócić:D - bo różnie bywa w różnych przypadkach.

W ubiegłym roku wzięłam się za oglądanie seriali hiszpańskich - na początku się strasznie wkurzałam, że nigdzie nie ma napisów i byłam nawet skłonna kupić wersję oryginalną, ale okazało się, że nie ma jak.
I tak oglądałam bez napisów..... a teraz mi to nie przeszkadza - bardziej się skupiam na tym co słyszę i mimo, że wielu rzeczy nie rozumiem to przeskok z nierozumienia do rozumienia był dosyć szybki. Napisy rozleniwiają:)

Po angielsku nigdy nie oglądam z napisami (wyjątkiem był "The Wire" - tam to mieli język....) - nie jestem w stanie powiedzieć ile nie rozumiem, bo na tym się kompletnie nie skupiam - po prostu jak rozumiem co mówią to nawet nie zauważę, że jakiegoś słowa czy zwrotu nie zrozumiałam.

A co do seriali na poziomie intermediate.... ja zawsze polecam Desperate Housewives:) - bardzo fajny język dla uczących się.
Zgadzam się z LaBelleDame, że napisy rozleniwiają. Ja niestety najczęściej oglądam z angielskimi. Próbuję się przerzucić na oglądanie bez napisów, ale często mi się nie chce - irytuje mnie właśnie nierozumienie tych kilku procent plus potrzeba większej koncentracji. W zasadzie to czasem trzymam kciuki, żeby nie było dostępnych angielskich napisów - bo wtedy oglądam bez i jest dobrze :) (z wyjątkiem jednego serialu australijskiego, z którego "gubiłam" tyle, że nie miałam przyjemności oglądania).

Oglądanie z lektorem pl i angielskimi napisami jest zupełnie bez sensu.
W przypadku gdy nie zrozumiecie jakiegos słowa albo zwrotu to robicie pause i sprawdzacie w slowniku?
Tylko jeżeli słówko wyjątkowo nam się podoba (bo interesująco brzmi) i jego nieznajomosc utrudnia zrozumienie dialogu.
ja tez wole ogladac z napisami angielskimi... bo irytuje mnei to ze nie rozumiem wszystkiego gdy slucham.. jak juz zostalo wspomniane Desperate Housewive mowia wyjatkowo wyraznie i dosc latwym jezykiem :)
a moze ktos mi poleci ciekawy brytyjski serial ? chetnie pocwicze brytyjski akcent
Cytat: kiniach
j
a moze ktos mi poleci ciekawy brytyjski serial ? ct

smoking room, my hero, my family, kiss me kate i w ogole w zasadzie wszystko co bbc wypuszcza
The IT Crowd
Cytat: kiniach
a moze ktos mi poleci ciekawy brytyjski serial ? chetnie pocwicze brytyjski akcent

"Luther" i Idris Elba w roli głównej - rewelacja!
i ten nowy "Sherlock" też niezły!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Brak wkładu własnego