Angielskie czasy

Temat przeniesiony do archwium.
Nauczyłam się tworzenia czasów angielskich (wszystkich przeszłych i teraźniejszych) i muszę nauczyć się ich stosować (ze sprawdzianów mam z tego cały czas 2, a muszę zdawać rozszerzoną maturę). Jak mam to zrobić? Są jakieś strony, na których można poćwiczyć ?
Proszę o pomoc.
tutsaj na forum masz cwiczenia na jednych z zakladek.
Nie wiem dokladnie jak moglas uczyc sie 'czasow' nie wiedzac jak ich sie uzywa. Przeciez musialas robic zdania z tymi 'czasami' zeby sie dowiedziec czy tak naprawde ich umiesz. Cos tu dla mnie nie tak...
Zrob te cwiczenia na stronie. Pozniej wklej eseje na dowolny temat tutaj do sprawdzenia, to wtedy dopiero bedziesz pewna czy te 'czasy' umiesz. Narazie ja nie widze zadnych dowodow ze ich umiesz.
terri trudno zrozumiec ze mozna sie nauczyc tworzenia czasu ale nie umiec ich zastosowac?? przeciez co innego jest wykucie tego jak sie ich tworzy a co innego zrozumienie ich specyfiki.. w liceum tez mialam z tym problemy.

wydaje mi sie ze najlepiej to jak najwiecej czytac i analizowac czasy tam wykorzystane.. oraz samemu pisac przykladowe zdania
Trudno zrozumieć. To tak jakby nauczyć się jak wyglądają literki (np. ś), ale nie umieć ich napisać na papierze. Jesteś przykładem tego, że gramatyki i matematyki nie należy wkuwać tylko trzeba obydwa przedmioty zrozumieć. Rób ćwiczenia na tej stronie jak terri poradziła i wklej jakiś esej czy coś. Bo może rzeczywiście tylko Ci się wydaje, że nie umiesz.

« 

Ogłoszenia

 »

Pomoc językowa