Jak osluchac sie angielskiego?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, pisze w pewnej sprawie. Potrzebuje w jak najszybszym czasie ( wiem ze to moze i kilka miesiecy potrwac nawet kilka miesiecy ) osluchac sie angielskiego. Tzn. mieszkam w USA od 2 miesiecy, chodze do szkoly i nie rozumiem w 60% co mowia uczniowie ( bo nauczyciele mowia plynnie i ich jakos rozumiem ). I szukam jakichs porad co robic, zeby bardziej i szybciej ich zrozumiec. Rozmawialem z kolegami roznymi, to mowia ze od 2 do 6 miesiecy, ale jakiejs znacznej poprawy nie widze jak dotad. W szkole jestem od 7 do 8 wieczorem, wiec caly czas slysze rozmowy, czy cos. Sa jakies cwiczenia czy cos zeby przyspieszyc ten proces? Z gory dziekuje i pozdrawiam!
Wydaje mi sie ze samo osluchanie nie pomoze jesli nie znasz slow. to znaczy rozumiesz nauczycieli bo posluguja sie literackim angielskim natomiast uczniowie z pewnoscia slangiem.
Mnie na przyklad pomaga sluchanie tekstu wraz z transkrypcja, ty mzoesz wykorzystac teksty raperow amerykanskich ale co wolisz. Wazne zebys widzial to slowo, uslyszal i przetlumaczyl. :)

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie