Jak się najlepiej uczyć angielskiego

Temat przeniesiony do archwium.
Hejka!

Powiedzcie mi jaki jest Waszym zdaniem najlepszy sposób na naukę angielskiego?

Można się uczyć na korepetycjach ale jest to trochę droga sprawa - korki kosztują ok 30zł/godzina (zależy od nauczyciela i od miasta). Plusem korepetycji jest to że zawsze można sobie zajęcia odwołać albo przesunąć i nie stracimy ich jak jesteśmy na przykład chorzy. Ogromnym plusem jest też fakt że takie zajęcia są indywidualne oraz często korepetytor przyjeżdża do ucznia.

Inaczej jest jeżeli zapiszemy się na Kurs angielskiego. Tutaj owszem zajęcia mogą być trochę tańsze od korepetycji ale za to uczymy się w grupach i mamy z góry ustawione terminy zajęć, których nie możemy zbytnio modyfikować.

Pozostaje nam jeszcze nauka we własnym zakresie. Jest najtańsza ale chyba też najmniej efektywna. Nie każdemu też chce się przymusić do nauki angielskiego:-(

Jak uważacie? Który sposób nauki jest dla Was najlepszy?

Pozdrawiam
Karol
www.angprofi.pl
edytowany przez Klimbert: 02 maj 2011
Przerabialam wszytskie mozliwosci... i hmm mam wrazanie ze najbardziej efektywne w moim przypadku bylo uczenie sie samej (pomijajac writing, tu mialm nauczyciela ktory mnie motywowal) poza tym kluczowym bodzcem u mnie bylo to ze zaczelam sie prywatnie spotykac z obcokrajowcami, w ciagu roku zrobilam wiekszy postep niz po 10 lat nauki w roznych szkolach
...
edytowany przez Hatsumomo_San: 02 maj 2011
ja chciałam się podpiąć do tematu. Czy słuchanie angielskiego radia, albo podcastów, gdy się robi coś innego, na przykład uczy się matmy ma sens ?
Moim zdaniem to nie ma sensu, bo jeśli będziesz słuchała angielskiego radia czy podcastów i rozwiązywała zadania to raczej to Ci nic nie pomoże. Słuchając podcastów musisz się skupić/ skoncentrować i starać się jak najwięcej słów/ zdań wyłapać, a jeśli będziesz rozwiązywała jeszcze zadania z matematyki to raczej za wielkich efektów nie będziesz miała.
Słuchanie angielskiego biernie, "w tle " ma wiielki sens, pod warunkiem że te teksty juz swietnie znasz, jeśli słuchasz nowych, raczej nie ma sensu
I beg to differ that learning on your on is the least effective method of learning English. That is how I did it and millions of other people, too. In the current day and age you don't need to spend money to learn a foreign language, all the things you need to do it are already there in the internet free of charge.
There is no silver bullet when it comes to learning a foreign language. You need to spend a lot of time immersed in a language if you want to speak it fluently. Personally I learned English simply by reading a lot and listening a lot, too. I've never used any books specifically written for learners of English, I've always found them boring and too simplistic. Right now, the language they are written in feels artificial and is different that the english I encounter everyday.
I tried to write in as simple a fashion as I could, I hope you don't have problems understanding what I just wrote.
Najlepiej zapisać się na jakiś dobry kurs. Wtedy jest największa motywacja do nauki. Polecam kurs:
http://www.gowork.pl/kurs_Kurs_jezyka_angielskiego,20,0
A ja nie polecam powyższego kursu bo kompletnie nic w nim nie ma.
Jednocześnie pozdrawiam kolegę spamera :-)
jeden ma biznes i drugi ma biznes
Moim zdaniem wygląda to tak:

najlepszą i najszybszą metodą jest wyjazd zagraniczny - to zdaje egzamin nawet w przypadku osób nie przejawiających talentu do nauki języków.
Jeśli nie ma szansy na taki wyjazd - trzeba zdobyć podstawy (można samemu z książek, można na dobrym kursie) - ja zdecydowałem się na kurs.
Kiedy załapie się podstawy i nabędzie umiejętności komunikowania - polecam ćwiczyć jak najwięcej, i to co najważniejsze: używać języka!
Oglądanie filmów, słuchanie radia jest ważne, ale działa jedynie jako uzupełnienie. Dużo lepsze efekty daje czytanie w obcym języku, choć i tak osobiście stawiam na aktywne jego wykorzystywanie.
edytowany przez moderatora: 15 cze 2011
calkowicie zgadzam sie z quaq lol
nic nie da ci takich efektow jak uzywanie jezyka na codzien! czytanie jest super bo pozwala nauczyc sie angielskiej budowy zdan (jest inna niz polska, a polacy wciaz mowia po angielsku tak samo jak mowiliby po polsku), a ogladanie angielskiej tv pozwala osluchac sie z akcentem.
Z ksiazek mozna nauczyc sie podstaw i gramatyki, ale to tylko tyle.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa