Powtórka i rozwinięcie języka

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, może na początem którtką opisę sytuacje: jestem w 2 klasie szkoły średniej, maturę będę zdawał w 2014 roku. Z angielskim nie miałem nigdy większych problemów.
Chce zacząć uczyć się w domu, załatwiłem sobie książki ( Pengium readers ) na poziomie Pre-intermediate, intermediate. Mam też książke ze szkoły, matura solution ( Tim Falla, Paul A Davies ) dobra ?
Chce na razie głównie przygotować się do matury ( podstawowej ) tylko nie wiem z której strony teraz to wszystko ugryźć... czy uczyć się wszystkiego na raz ( słówek, gramatyki i przy okazji sobie czytać ) czy zacząć od gramatyki, potem słówka i dalej dalej ?
Planuje też opanować słówka z tej książki ( bo podobno do matury ? ) czy to dobry pomysł ?
Ogólnie prosił bym o jakieś rady, bo to troszkę dla mnie ważne.


Z góry dzięki.
* tak czytałem i przejrzałem podobne tematy :D
Rozumiem, że książki Penguin Readers to jakieś powieści do czytania? Jeśli chodzi o czytanie to jak najbardziej w wolnych chwilach możesz sobie poczytać, wypisać nowe słówka, porobić ćwiczenia z końca książki itd.
Jeśli chodzi natomiast o Matura Solutions - znam tylko New Matura Solutions (wersja fioletowa - Intermediate). Po przejrzeniu wydaje się całkiem dobra. Ma dużo tekstów, dużo powtórek, pojawiają się tam ciekawe i przydatne kolokacje, na końcu przykładowe teksty do pisania. A do tego oooogromny zasób słów. Ogólnie ok.
Czy warto uczyć się słówek z tej książki? Jasne. Zawsze warto :)
Ogólnie polecałabym Ci oprócz tego kupienie dobrego repetytorium - tam będziesz miał wszystko systematycznie ułożone - słównictwo z 15 tematów (czyli człowiek, dom, praca, szkoła itd.), gramatyka, przykładowe wyrażenia na maturę ustną itd.
Jeśli nie miałeś problemów z angielskim i chcesz zdawać maturę podstawową to moim zdaniem nie masz się czym martwić. Możesz sobie porobić przykładowe testy - mnóstwo dostępnych jest w Internecie.
Matura to nic strasznego (oczywiście jak już jesteś po). Powodzenia!
Penguine Readers to świetny pomysł! Skoro masz zamiar przygotować się do matury podstawowej w rok to spokojnie - masz jeszcze dużo czasu, a skoro jesteś na poziomie Intermediate to nie masz za dużo do nadrobienia. Musisz się zastanowić z czym masz największy problem - gramatyka, słownictwo, czytanie, słuchanie czy pisanie? Jeśli gramatyka czy słownictwo to kupujesz repetytorium gramatyczne albo leksykalne i ćwiczysz, jeśli słuchanie, czytanie, pisanie to polecam "kierunek matura" wyd. Edgard bo jest dużo zadań i świetny klucz odpowiedzi. Przede wszystkim ucz się systematycznie, dużo czytaj, oglądaj filmy z napisami po angielsku i słuchaj muzyki. Zainteresuj się również podcastami po angielsku (np. na BBC).
edytowany przez moderatora: 22 kwi 2012