Za rok matura i kompletny brak podstaw.

Temat przeniesiony do archwium.
Wiec za rok mam mature a wiedzy w głowie zero, wiem za późno sie obudziłam ale lepiej późno niż wcale;/
Najgorszy problem mam z czasami starsznie mi się mylą. Mam również duży problem z nauką słówek - kompletnie nie wchodzą mi do głowy. Mam repetytorium LONGMAN do nowej matury (korzystamy z tej książki w szkole). Czy możecie mi podpowiedziec w jaki sposób uczyc się tych słówek, bo tez znajomosci słówek nie rusze z miejsca ;/ Jestem raczej wzrokowcem.
A możesz napisać, jak do tej pory uczyłaś się słówek?
Maturę chcesz zdawać na poziomie podstawowym czy rozszerzonym?
W repetytorium powinna być część gramatyczna - wyjaśnienie tematu i dodatkowe ćwiczenia, próbowałaś powtarzać w ten sposób czasy? Co sprawia Ci w nich trudność?
Może spróbuj porozmawiać ze swoim nauczycielem, co on poradziłby Ci jeszcze zrobić. Chyba, że masz możliwość zapisać się na jakiś kurs przygotowujący do matury albo na korepetycje, to próbuj.
spróbuj uczyć się słówek na własnoręcznie robionych tzw. fiszkach. na małych karteczkach na jednej stronie piszesz słowo, z drugiej strony znaczenie. i sama się pytasz w ten sposób, że czytasz słówko, odpowiadasz sama sobie, sprawdzasz czy dobrze powiedziałaś. jeśli tak to odkładasz na bok karteczkę, a jeśli nie to dajesz ją na koniec stosiku i w koncu do niej wracasz. w ten sposób, gdy pozbędziesz się wszystkich, wiesz, że umiesz wszystkie słówka. wypisanie ich na kartkach zajmuje trochę czasu, ale jeśli jesteś wzrokowcem to samo ich wypisywanie to forma nauki. na długi czas zapamiętuje się takie słówka. na mnie to działało rewelacyjnie, polecam.
INTERLEX - program do nauki słownictwa :)
Fiszki to owszem bardzo dobry pomysł, ale jest problem z powtórkami, dlatego lepiej zakupić program do nauki słówek - "Profesor Henry" (ok. 70 zł). Uczy kompleksowo i naprawdę jest porządnie zrobiony. I nie martw się, bo rok to dużo czasu i jeśli tylko się chce i ma się dużo samozaparcia do bez problemu nauczysz się na maturę rozszerzoną ;)
edytowany przez moderatora: 22 kwi 2012
Fiszki,nalepki ze słówkami na wszystkim co możliwe,przede wszystkim PIOSENKI i filmy! Ja cały czas jak mogę na egzaminach i próbach(teraz B2)jadę na tekstach z piosenek ;)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Studia językowe