słówka

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,podczas nauki wpisuję nieznane słówka do zeszytu(tak, tradycjonalista ze mnie) no i oczywiście wypisuję sobie jak najwięcej znaczeń,ale ostatnio gdzieś w internecie przeczytałem że lepiej tego nie robić bo niby lepiej uczyć się tylko tych znaczeń,które pojawiają się akurat w danej wypowiedzi,lekcji itd. Nie do końca mi się to podoba,ale rzeczywiście samouczki i podręczniki podają z reguły tylko podstawowe znaczenia słów.
Co o tym sądzicie? Lepiej uczyć się jak najdokładniej, czy tylko tego co akurat jest mi potrzebne?
Wypisywanie słówek z czytanego tekstu ma duże znaczenie, ale wypisywanie wszystkich znaczeń już nie bardzo. Postępując w ten sposób zgubisz sens czytanego tekstu.

Moim zdaniem należy wypisywać i zapamiętywać tylko to znaczenie, które wynika z kontekstu. Inne znaczenia znajdziesz w dalszej części tekstu lub w innym artykule lub innej książce. Poza tym niektórych znaczeń będziesz mógł się domyślać w miarę dalszego czytania.
hey, ja tea gym radzila osadzanie wyrazow w kontekscie, chyba, ze znaczenie jest jednoznaczne. do kreatywnej nauki slowek w smieszny sposob polecam www.memodictionary.pl Znacznie ulatwia zapamietywanie wyrazow poprzez skojarzenia, pozdrawiam
Na wszystkich kursach radzili nam, żeby uczyć się słówek w kontekście. łatwiej zapamiętuje się to, kiedy uzyć danego słówka.
Ja już od dawna wiem że najłatwiej uczyć się słów w kontekście...Ale jak to robić? Założyć ze dwa bruliony na zdania?
Cytat: tomek4495
Ja już od dawna wiem że najłatwiej uczyć się słów w kontekście...Ale jak to robić? Założyć ze dwa bruliony na zdania?

Po co od razu dwa bruliony?
Na początek wystarczy jeden. wpisuj w nim słówka np tak:

an elephant - słoń

An elephant is the biggest animal in the zoo.
Słoń jest największym zwierzęciem w zoo.

Zanim nauczysz się kilku tysięcy słówek, zużyjesz kilkanaście brulionów.
edytowany przez bejotka: 28 sie 2012
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka

 »

Pomoc językowa