Nauka angielskiego jaki słownik? jaki sposób?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam serdecznie, mam 15 lat, bardzo chciałbym nauczyć się angielskiego w jak najszybszym czasie a potem przeczytać naukowe książki po angielsku. Moje ambicje są ogólnie duże, mam dużo wolnego czasu ponieważ mam nauczanie inwidualne. I mam problem ponieważ od wczoraj zastanawiam się jaki sposób nauki angielskiego jest najskuteczniejszy i najszybszy. Przydało by mi się coś gdzie by były wszystkie słówka, odmiany tych słówek, gramatyka, i przykłady w jakich te słówka występują. O coś podobnego do tego http://pl.bibliobird.com/content. chodzi mi o te przykłady i że tak fajnie i prosto jest jak się klika na dane słówko na tej stronce.
Nie wiem czy potrzebny jest mi jakiś słownik multimedialny czy lepszy jest papierowy? ogólnie to wolę czytać książki papierowe ale multimedialny jest chyba dokładniejszy i szybszy i prostszy.

Zaciekawiły mnie te słowniki:
http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/160385/wielki-multimedialny-slownik-angielskopolski-polskoangielski-pwnoxford-wersja-40-cdrom.html

i ewentualnie papierowe:
http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/71502/nowy-slownik-angielskopolski-polskoangielski-pwnoxford-z-cd.html?pwn_source=rr_box&pwn_medium=www&pwn_content=71502&pwn_campaign=interesowalisierowniez

http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/4016/wielki-slownik-polskoangielski-pwnoxford-z-cd.html

Coś czasem czytałem na forum że ten słownik Oxford pwn cdrom multimedialny że jest w nim trochę niedociągnięć, jakieś tam małe problemy. Ale w wersji 4.0 na pewno dużo się zmieniło na lepsze.

Może nie trzeba kupować słownika czy coś? może wystarczy używać jakiegoś/ jakiś kilku słowników online + ivony z głosem angielskim żeby uczyć się wymowy + wpisywać w google daną frazę w cudzysłowiu, i takie tam?

Teraz chcę zacząć czytać książki Tonego buzana po angielsku mam jedną wersje po angielsku druga po polsku w pdf wszystkie. Tylko nie wiem co z tymi słownikami i czy sa potrzebne itp itd.

mój angielski nie jest zbyt dobry, dostałem 3-4 na koniec roku, a pan dawał mi jeszcze fory. Ale nie jest aż tak taki zły bardzo, po prostu coś tam wiem, coś tam usłyszę zrozumię ale ogólnie nic więcej nie znam czasów itp.

co mi radzicie ?

z góry wielkie dzięki :)
Z darmowych słowników komputerowych polecam Stardict. Jednakże bazy danych ang-pol i pol-ang należy ściągnąć z chomika, wypakować i skopiować do odpowiedniego folderu (projekt niestety upadł z powodu awarii serwera dlatego trzeba poszperać na chomikuj). Stardict działa bardzo szybko i sprawnie,podaje wymowę w IPA, sporo przykładowych zdań a nawet idiomów. Po zaznaczeniu myszką wyrazu w jakimś tekście wyświetla automatycznie tłumaczenie słowa(jednakże funkcja ta niekiedy nie działa,ale to mały problem). Rzadko kiedy nie udaje mi się znaleźć w nim szukanego słowa.
Dziwny ten program, włączał mi się teraz mi się nie włącza ;/ ale co ten stardict jest lepszy od pwn oxford 4.0 ?
U mnie działa prawidłowo(ok. raz po raz są jakieś problemy jak z prawie każdym programem na świecie). A czy lepszy? Nie wiem, ale jak na darmowy słownik jest całkiem dokładny i używam go na co dzień. Jak chcesz mieć naprawdę dokładny słownik to powinieneś korzystać z internetowych słowników ANGIELSKO-ANGIELSKICH np. http://oxforddictionaries.com/
Ja na twoim miejscu skupił bym się na wyborze odpowiedniego podręcznika(samouczka) i metodzie nauki a nie szukał tylko super-hiper dokładnego słownika bo nawet bardzo dobra znajomość pojedynczych słów to zdecydowanie za mało by mieć jakąś biegłość w języku obcym.
edytowany przez tomek4495: 05 wrz 2012
To jaki samoouczek polecasz ? dobry jest super memo ?
Nie wiem na jakim jesteś poziomie ale ja lubię samouczki z Langenscheidt/Berlitz.Tzn.Oni chyba kupują od siebie nawzajem prawa do niektórych ksiązek i zmieniają szatę graficzną okładki:[
Ich wadą jest że posiadają niekiedy błędy w druku,nie posiadają na końcu książki słowniczka oraz niestety nie podają wymowy(albo niekiedy podają wymowę do kilku słów-o tym to już nie wiem co sądzić). Ale generalnie są to całkiem fajne i ciekawe samouczki, mają przetłumaczone wszystkie teksty i dialogi.
Z samouczków podających wymowę to mogę wymienić "English at home and abroad"-jednakże nie ma tu tłumaczenia całych tekstów a jedynie to co najtrudniejsze,oraz podręcznik pana Szkutnika "Mówimy po angielsku.Kurs dla początkujących i średnizaawansowanych".
Moim zdaniem jeśli naprawdę słabo znasz angielski powinienes poszukać czegoś co posiada zarówno transkrypcję jak i pełne tłumaczenia dialogów oraz tekstów opisowych(i nagrania oczywiście też). Po prostu zaoszczędzi Ci to sporo czasu i nerwów. Zapomnij o tym że nauczysz się wymowy tylko z nagrań. Np.ja ostatnio miałem sporo problemów by prawidłowo opanować wymowę takiego niby prostego słowa jak rural. Słuchałem nagrań, czytałem transkrypcję a i tak łatwo nie było...
Co do programów komputerowych to do nauki słówek zacząłem ostatnio używać darmowego Anki. Ale ja nie lubię nauki z komputera (z wyjatkiem nagrań i filmów), po prostu męczy mnie taka forma nauki. Chyba wolę zapisywać wszystko w zeszycie,ale to już sprawa indywidualna. Poszukaj także podcastów np. ESL(do amerykańskiego angielskiego ale tym się nie przejmuj bo mało który brytyjczyk mówi na co dzień w BBC English). http://www.eslpod.com/website/index_new.html
edytowany przez tomek4495: 05 wrz 2012
A ile ten program stardict obsługuje słówek bo pwn oxford ponad 500 tysięsy do tego ma przykłady, i wiele innych. JA nie wiem jakie bazy mam sciągnąć :( jakie najlepsze i najnowsze? chciałbym mieć te ponad 500 tysiecy słówek + przykłady + wymowę. A wgrałem te dict do stardicta ale mało jest słówek i nie ma wymowe nie wiem co wgrać.
jeśli chcesz mieć porządny słownik ang - pol, pol - ang to PWN Oxford jest najlepszym wyborem. Z tego co się orientuję nie ma na rynku obszerniejszego słownika ang - pl, pol - ang.
Jak to w stardict'cie nie ma wymowy? Jest transkrypcja w IPA a jak wciśniesz enter to dane słowo zostanie przeczytane na głos przez program. Ja i tak uważam że najdokładniejsze słowniki to te angielsko-angielskie.
Jeśli nie umiesz znaleźć tych baz słownikowych to instaluj słownik PWN. A co do najlepszej i najszybszej metody nauki języka to jest tylko jedna skuteczna metoda: SYSTEMATYCZNA PRACA. Jeśli chodzi o Stardicta to po zainstalowaniu bazy słowników naprawdę rzadko kiedy nie znajduje jakiegoś słowa.
edytowany przez tomek4495: 06 wrz 2012
Przydała by się jaka instrukcja do tego stardicta, a da się wgrać strony np http://dict.pl/dict_iso do tego stara ? tak zeby on korzystał z stronki ?
dsadas
edytowany przez Lukaszenka: 06 wrz 2012
ciągle sie zawiesza ten program ....
ciagle wyskakuje uprgade now !!! i you can only chose 8 dictionares.

O co biega no masakra zaraz mnie trafi chyba szlak pewnie ten program jest płaty i zeby wgrac wiecej trzeba kase placic
a do tego pwn oxford można wgrać dictionares czyli .dict?
A nie ma jakiejś paczki już z wgranymi tymi słownikami wszystkimi? bo ja nie wiem patrze na chomikuj jest wersja 3.0 dict a na stronce 4.0 ale nie wiem jak pobrać.
Wejdź tutaj: http://chomikuj.pl/jado_wroc/BIBLIOTEKA/ColorDict/bazy+s*c5*82ownikowe+StarDict
Ściągnij dwa pliki pol-ang.rar i ang-pol.rar. Wypakuj je.Następnie ich zawartośc przekopiuj do folderu o nazwie dict (musisz go poszukać w folderze stardict,czyli pewnie na dysku C). I to wszystko,po skopiowaniu słowniki będą działać.
Stardict nie jest płatny.
edytowany przez tomek4495: 06 wrz 2012
Tomek a wpisz Mason jar w ten słownik mi nic nie znajduje :( a wymowa jest jakaś dziwna jakiś robot gada.
ale jak coś to i tak wielkie dzięki za pomoc ja tam jescze popatrzę a Tomek a ty masz tylko te dwa słowniki wgrane? jest cos wiecej lepszego?
Obawiam się że nie zainstalowałeś prawidłowo słowników. Chociaż to śmiesznie łatwe,no ale cóż. U mnie jak wpiszę Mason czy jar to Stardict podaje masę znaczeń(szczególnie w przypadku jar)...Tak gada robot,ale to jego gadanie bywa przydatne i nie jest znowu takie złe. Słuchaj,jak nie umiesz poradzić sobie ze Stardictem to zainstaluj program komercyjny i po problemie. Ja używam głównie Stardicta oraz słowników internetowych.Tradycyjnych prawie nie biorę do ręki bo zajmuje to zbyt dużo czasu.
Po przeczytaniu Waszej rozmowy skorzystałam z programu Stardict. Działa :) jeśli masz z tym problem, to ja polecam słowniki multimedialne wydawnictwa Lingea (www.lingea.pl). Mają wymowę i dużą bazę słownictwa. W moim przypadku sprawdziły się świetnie :) Można je najpierw pobrać z ich strony i testować bezpłatnie (z tego co pamiętam to przez miesiąc), a jak będzie Ci odpowiadać to kupujesz klucz i słownik jest dalej aktywny. Dla mnie słownik jest lepszy niż pwn. Bardziej funkcjonalny:) Ale to zależy od indywidualnych preferencji:)
Polecam korzystać z różnych materiałów, np. słowników frazeologicznych (np. http://www.nokaut.pl/oprogramowanie/angielski-phrasal-verbs.html). Oprócz tego czytaj wszystko co się da po angielsku. Nawet etykiety z opakowań. Oglądaj filmy z angielskimi napisami, generalnie rób co możesz w tym języku a szybko przyswoisz.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie