Jak szybko i efektywnie nauczyć się angielskiego ?

Temat przeniesiony do archwium.
Pracuje, studiuje, nie mam za dużo czasu na naukę. Zapisałam się również do szkoły językowej, ale szczerze mówiąc nie widzę postępów. Jestem na takim etapie, że czytając tekst wszystko rozumiem, ale mam barierę komunikatywną. Chciałabym jeszcze więcej innego słownictwa przyswoić. Macie jakieś metody ? Bardzo zależy mi na szybkiej i efektownej nauce.. :)
Witaj,

Leon Leszek Szkutnik powiedział kiedyś, że nauka języka, to budowanie wnętrza, stałej
zdolności reagowania językowo na zaistniałe sytuacje, a teksty do nauki muszą odznaczać się
odpowiednią ogólnością i tematyką. I z tym się zgadzam całkowicie. Dlatego uczenie się
tzw. dialogów "w sklepie" czy "u lekarza" jest trochę bezsensowne.
Z kolei Henryk Krzyżanowski uważa, że należy bezwględnie uczyć się wyrażeń, tekstów, zdań
na pamięć, aby reagować automatycznie na sytuacje. Dlatego też ważne jest aby cały czas
wypowiadać na głos do "skutku" teksty których sie uczymy, najpierw powoli, potem szybciej
i co raz szybciej......

Tobie radzę połączyć tezy obu uznanych dydaktyków języka angielskiego, zakupić podręcznik
"Mówimy po angielsku" L.L. Szkutnika i uczyć się metodą H. Krzyżanowkskiego.

Nauka języka jest procesem żmudnym i nie łatwym, wymaga czasu, motywacji i zaparcia,
a jeśli w pierwszej kolejności ważne jest dla Ciebie "szybko", to nie trać czasu na naukę,
bo mając na względzie czas, po miesiącu Twój zapał będzie zerowy........
Trudno się z tym nie zgodzić. L.L. Szkutnik napisał wiele podręczników ilustrujących jego metodę. Wspomnę tu tylko "You can learn English", "My new hobby English", "The world through English", ...

Ogromna szkoda, że ostatnio pozostały w sprzedaży tylko "Mówimy po angielsku" i "Myślimy po angielsku", pozostałe można dostać tylko w antykwariatach i ewentualnie na allegro.
Trochę lepiej wygląda sytuacja z podręcznikami Henryka Krzyżanowskiego. Jego podręczniki wciąż można dostać w księgarniach, przynajmniej internetowych.
edytowany przez bejotka: 08 lis 2012
Kazdy ma inna metoda, bo mamy INNE mozgi. Zeby polecic metode, trzeba dobrze znac tego, kto pyta.
Żeby móc się komunikować w języku angielskim trzeba się go przede wszystkim osłuchać. Słuchać należy tekstów które rozumiemy w ok 95%. Tak więc polecam albo metode effortless english, albo to co robiłem wcześniej - słuchanie podcastów. Słuchać należy ok 1h- 2h dziennie im więcej tym lepiej. Po około 6 miesiącach takiej praktyki można zauważyć, że nasza wymowa staje się automatyczna, przestajemy sobie "tłumaczyć wszystko w głowie" a zaczynamy po prostu swobodnie mówić. Natomiast do poszerzania słownictwa polecam program LWT ( http://lwt.sourceforge.net/ ) + ANKI.
Cytat: dami79
Żeby móc się komunikować w języku angielskim trzeba się go przede wszystkim osłuchać. Słuchać należy tekstów które rozumiemy w ok 95%. Tak więc polecam albo metode effortless english, albo to co robiłem wcześniej - słuchanie podcastów. Słuchać należy ok 1h- 2h dziennie im więcej tym lepiej. Po około 6 miesiącach takiej praktyki można zauważyć, że nasza wymowa staje się automatyczna, przestajemy sobie "tłumaczyć wszystko w głowie" a zaczynamy po prostu swobodnie mówić. Natomiast do poszerzania słownictwa polecam program LWT ( http://lwt.sourceforge.net/ ) + ANKI.

A możesz polecić jakieś podcasty i skąd można je ściągnąć ???
Ja robie poziomy w speak upie, trzeba poprostu ustalić swój obecny poziom i kształcić się wyżej i wyżej, wtedy nauka jest szybka i efektywna, nasze zaparcie jest najważniejsze
Kilka fajnych porad jak szybko nauczyć się angielskiego http://polonijni.pl/ze-swiata/jak-nauczyc-sie-angielskiego/
edytowany przez robalek09: 14 lut 2013
Ciekawe porady:)
Dla mnie jednak zdecydowanie najlepszą motywacją jest kasa. Jeżeli płącę za zajęcia na które chodzę obowiązkowo, jakoś automatycznie wymuszam na sobie naukę. Niestety, samemu w domu trudno byłoby mi się nauczyć języka;/
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa