Jak się uczyć A2?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, jestem na poziomie około A2. I mam pytanie, jak się dalej uczyć żeby iść do przedu ? Szkoła już za mną, kursy póki co nie wchodzą grę. Stawiam na naukę w domu.
Jak to rozplanować, powiedzmy najbliższy rok ? Wiem że polecane są różne kursy np ESKK, ale zanim je przerobie minie kilka lat.. Chciałbym nieco wczesniej już przynajmniej komunikatywnie się porozumiewać.. Czy lepsze będą jakieś filmiki na youtube ?
Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.
Pomożecie ? :)
Cytat: Siabal
Witam, jestem na poziomie około A2. I mam pytanie, jak się dalej uczyć żeby iść do przedu ? Szkoła już za mną, kursy póki co nie wchodzą grę. Stawiam na naukę w domu.
Jak to rozplanować, powiedzmy najbliższy rok ? Wiem że polecane są różne kursy np ESKK, ale zanim je przerobie minie kilka lat.. Chciałbym nieco wczesniej już przynajmniej komunikatywnie się porozumiewać.. Czy lepsze będą jakieś filmiki na youtube ?
Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

ESKK sobie daruj (bardzo drogo wychodzi). Idź do księgarni, poszukaj podręcznika, który by odpowiadał Twojemu poziomowi i sposobowi nauki. Ja bym kupowała tylko te z nagraniami. Odrabiaj zadania, pisz wypracowania na różne tematy. Wypracowania możesz wklejać tutaj, zawsze się znajdzie ktoś, kto Ci pomoże wyeliminować błędy. Dużo mów na głos. Możesz sobie głośno opowiadać te wypracowania, które Ci poprawią użytkownicy tego FORUM. Mówienie na głos jest bardzo ważne jeśli chcesz nie tylko biernie znać język. Jeśli ten element nauki zaniedbasz może okazać się, że świetnie rozumiesz tekst pisany, ale opowiedzieć go "własnymi" słowami sprawia Ci trudność.
Możesz polecić jakiś konkretny podręcznik ? Zależy mi bardziej na praktycznych tematach które wykorzystam na codzień.. tematy typu polityka, gospodarka na ten moment sobie daruję.. takich tematów niestety w podręcznikach pełno :(
Moim zdaniem powinieneś zacząć dużo czytać i słuchać. Szczególnie tego co lubisz i rozumiesz.

Jeżeli chcesz rozmawiać to polecam więcej słuchać. Pomaga.

« 

Studia za granicą