Nauka wymowy. Ksiazka + native speaker

Temat przeniesiony do archwium.
Witam i prosze o porade.
Chcialbym zajac sie swoja wymowa. Mam staly kontakt z native speakerami, lecz prawie kazda proba zblizenia sie do ich sposobu wymowy dzwiekow jest nieudana. Zdaje sobie sprawe, ze nigdy nie osiagne zadowalajacego mnie stanu, co nie znaczy, ze nie moge nad tym popracowac.
Pomyslalem zatem, by zakupic ksiazke na ten temat na podstawie ktorej cwiczylbym z native speakerem. Zrodzily sie wiec nastepujace pytania:
1. Czy to dobry pomysl?
2. Jak rozwiazac problem z dialektem, ktory przeciez nie bedzie odpowiadal zasadom wymowy prezentowanych w ksiazce?
3. Jaka ksiazke mozecie polecic?
4. Czy znacie efektywniejszy sposob wykorzystujacy wszechobecnosc Szkotow? :)

Z gory bardzo dziekuje za wszelkie komentarze i porady.
>>4. Czy znacie efektywniejszy sposob wykorzystujacy wszechobecnosc Szkotow? :)

I know one.
A few rings of good Polish kielbasa, and I mean the real stuff, coarsely ground one, not some fancy schmancy fake. Then buy a few buckies. You should know what that tastes like. Or maybe you shouldn't, I don't know:) Ugly stuff, really [yuk], worse than the lowest red ink in a piss joint. And when it's really baltic outside, pick the toughest of the group and get him to talk about his pride whatever it might be...
I'm telling you, it won't be a dullsville.

p.s. about your other questions
I wouldn't know, I'm not qualified, haha
edytowany przez savagerhino: 21 sie 2013
Do tej pory próbowałam już różnych książek, kursów i płyt cd. Szczerze mówiąc to nie wiele to daje. Jak chcesz się nauczyć dobrze angielskiego, to musisz wykupić sobie lekcje z lektorem. Tylko w ten sposób możesz nauczyć się dobrze i poprawnie mówić po angielsku. Próbowałeś już nauki prze internet? Ja korzystam z pomocy chatterbox.pl, gdzie mają indywidualne zajęcia z lektorem online. Mnie bardzo te zajęcia pomogły. Wypróbuj ich bezpłatne zajęcia próbne i sam zobaczysz efekt takiej nauki.
Miałam ten sam problem co ty i zapisałam się na kurs w szkole Peritus Speed School. Uczę się metodą Speak.pl - opartej na metodzie Callana, posiadam również ich autorskie podręczniki. Zawsze możesz przyjść na bezpłatną lekcję próbną, ja tak zrobiłam i nie żałuję.

« 

Podręczniki językowe

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia