Pracuje w Angli nie znam języka. jak się uczyć

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. pracuje w Angli w kuchni. potryebuje jak najsyzbciej pryzswoić język. jak się uczyć, mam dostęp do internetu nie mam żadnych podręczników (w wersji papierowej). ściągnąć jakiś program typu profesor henry czy tell me more. czy jakieś książki w pdf? może czytać angielskie książki?
Zależy od tego czy w ogóle cokolwiek mówisz/rozumiesz czy nie koniecznie. Jeśli nie to ja najpierw przysiadłabym nad gramatyką (najlepiej ściągnąć jakąś książkę stricte do gramatyki - np. siudę), a potem oglądałabym filmy z angielskimi napisami, a potem uczyć się tych słówek czy zwrotów. To w przypadku jak chcesz sam.

A jeśli masz możliwość np. zatrudnić korepetytora, to to również może być wyjście. Wtedy dostosuje tok "nauczania" do Twoich potrzeb.
ja wszystkim polecam 'angielski w tłumaczeniach' - wszystko super wyjaśnione, masz zdania po polsku i tłumaczenia na angielski w wyjaśnieniami, sam sobie ćwiczysz i od razu sprawdzasz czy dobrze! sa też dostepne w wersji e-book + mp3 na www.angielskiwtlumaczeniach.pl
Trudno odpowiedzieć na twoje pytanie nie wiedząc o twoim zaawansowaniu w języku angielskim.

Moim zdaniem jednak najlepiej by było żebyś zamówil program SuperMemo w wersji 15 z bazą Advanced English i uczył się zawartych w niej słówek jednocześnie uzupełniając ją (tę bazę) słownictwem niezbędnym w twojej pracy.

Czytanie ksiązek angiwlskich jest jak najbardziej wskazane, zacznij od audiobooków ze strony gutneberg.com
edytowany przez bejotka: 07 wrz 2013

« 

Pomoc językowa