nie lubie za bardzo czytać książek

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć. Mam może trochę nietypowe pytanie. Czy aby nauczyć się angielskiego trzeba czytać książki po angielsku? Chodzi o to że nie za bardzo lubię czytać zarówno po polsku, ale jak się okazuje również po angielsku. Trochę mnie to nudzi. Zawsze wydawało mi się, że lubię angielski, bo tak jest, ale gdy doszedłem do 140 strony noweli Johna Grishama pt. Calico Joe stwierdziłem, że mi się nie chce więcej czytać :) Dodam, że zdarzają się w niej słówka z baseballu, ale pozatym jest dla mnie w miarę zrozumiała. Czytam różne artykuły z internetu, przedewszystkim z wikipedii po angielsku, ale książki wymagają czasu i skupiania się na fabule co jak napisałem wcześniej trochę mnie nudzi.
Może wybrałeś nieodpowiednią książkę. Spróbuj coś co pokrywa się z twoimi zainteresowaniami. Może fabuła Cię wciągnie, jak dobrze dobierzesz lekturę. Nie wiem czy czytanie książek w danym języku jest konieczne do jego opanowania. Jak się zastanowić, to znam osoby co się polskiego nauczyły, a przeczytały ze 3 książki w życiu. Pytanie dziwne, bo ktoś kto potrafi zrozumieć tylko proste zdania i użyć tylko podstawowych zwrotów też zna angielski, tyle że na poziomie A1.
Faktycznie może to wina książki, gdzie jest wiele nietypowego słownictwa.
Gwarantuje Ci, ze w zyciu nic nie osiagniesz jak bedziesz dalej mial takie same podejscie do czytania ksiazek. (Nie lubie czytac). MUsisz sie zmusic, przyzwyczaic, zaczac to kochac i chciec przeczytac najmniej chociaz 200 ksiazek na rok.
Jeśli nie lubisz czytać książek, to kup sobie "Rozmówki polsko angielskie dla hydraulików", rzuć w diabły naukę w liceum i zapisz się do zasadniczzej szkoły zawodowej (ze specjalnością hydrauliki). W WB polscy hydraulicy są w cenie.
Nie nauczy sie języka obcego, kto nie lubi czytać książek.
Ja mam problem odwrotny... Kocham czytać a nie znoszę mówić. Ani po polsku ani po angielsku, ani po niemiecku, ani rosyjsku ani francusku. Z łaciną nie mam problemu bo tam się tylko czyta ;-) A we wszystkich tych jezykach czytam i jako tako piszę... W zależnosci od zaawansowania. Nie mam problemu w dogadaniu się ale nie lubię po prostu i już. Nie lubię tez ludzi którym buzia się nie zamyka wiecznie gadajac coś ... czasem dla samego gadania.
A co do meritum to warto po prostu czytac to co nas interesuje. Jeśli ktoś nei chce czytac i nie widzi ku temu potrzeby to po co w ogóle uczyć się języka? Dla samych filmów? łartwiej znaleźć polskie napisy. Język służy, poza komunikacją międzyludzką na poziomie eleentarnym, takze do poznawania kultury ludzi posługujących się jezykiem. Trudno to osiagnąć nie czytając niczego.
Dobrze, widzę zatem że trzeba je czytać by lepiej opanować język. Mam jeszcze takie pytanie. Czy przy czytaniu ksiązki trzeba na bieżąco sprawdzać słówka ze słownika, czy tylko je podkreślać aby po przeczytaniu je sprawdzić? A może wogóle nie sprawdzać i nie podkreślać tylko domyslać się z kontekstu, aby nie robić przestojów tylko cieszyć się fabułą.
Jeśłi dotąd nie czytałeś to nie bierz się od razu za ksiażki. Czytaj krótkie teksty, przetłumacz, odłóż na kilkanaście minut. Potem przeczytaj jeszcze raz. jesli czegoś nie pamiętasz - przypomnij sobie. I tak w kółko aż nie bedziesz miał problemu ze zrozumieniem wybranego tekstu. Jak będziesz od razu czytał duże fragmenty książek to po prostu nie zapamietasz słownictwa bo szybko uleci z pamięci.
Cytat: einwunder
Jeśłi dotąd nie czytałeś to nie bierz się od razu za ksiażki. Czytaj krótkie teksty, przetłumacz, odłóż na kilkanaście minut. Potem przeczytaj jeszcze raz. jesli czegoś nie pamiętasz - przypomnij sobie. I tak w kółko aż nie bedziesz miał problemu ze zrozumieniem wybranego tekstu. Jak będziesz od razu czytał duże fragmenty książek to po prostu nie zapamietasz słownictwa bo szybko uleci z pamięci.
Nie napisałem tego od razu ale nie mam problemu z czytaniem książki jaką czytam obecnie. Chodzi o pojedyncze słówka.
Cytat: Tom1989
Nie napisałem tego od razu ale nie mam problemu z czytaniem książki jaką czytam obecnie. Chodzi o pojedyncze słówka.

Jeśli tak, to w trakcie czytania wypisuj niezrozumiałe słówka wraz ze zdaniami w których występują.
Po wypisanu 10 słówek z kntekstami, sprawdź je w słowniku, a nawet w kilku słownikach, naucz się ich i wróć do czytania danego rozdziału.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa