Nauka angielskiego ze słownika phrasal verbs

Temat przeniesiony do archwium.
czy to dobrze jeśli bym się uczył angielskiego ze słownika phrasal verbs, gdzie każdy phrasal jest objaśniony prostym angielskim zdaniem? Phrasal verbs to najmniej zrozumiała dla mnie część języka angielskiego i myślę że nie dość że uczył bym się tych phrasali to na dodatek czytając angielskie zdania tlumaczące znaczenie poszczególnego phrasala uczył bym się reszty. Co sądzicie? Dodam że ksiązką tą jest wypasiony (około 6000 phrasali) cambridge.
jesteś na poziomie początkującym, średnio-zaawansowanym?
jeżeli tak, to moim zdaniem taka nauka może być trochę zbyt mozolna. Tak samo jak w normalnych słownikach, w tych też phrasale dzielą się na te potrzebne i te mnie potrzebne.
Myślę, że to dobry pomysł, skoro są tam zdania z użytymi phasal verbs to ucz się tych zdań na pamięć, w kontekście nauczysz się ich szybciej, w dodatku przy okazji możesz poznać inne słówka. Napisałeś, że jest ich około 6000... i zamierzasz się ich wszystkich nauczyć? Pamiętaj tylko żeby się nie przeciążyć i nie nakładaj sobie od razu 200 phrasali dziennie ;) Dla lepszego utrwalenia tych czasowników polecam też fiszki.
Jestem średniozaawansowany. W tym słowniku są phrasale których nigdy nie słyszalem, rownież jest bardzo dużo tych niepotrzebnych.
@Tom1989
A w jaki sposob ty mozesz ocenic te phrasale, ktore sa 'niepotrzebne'?
terri
bo w tekscie pisanym i mowie bardzo rzadko występują
Cytat: Tom1989
terri
bo w tekscie pisanym i mowie bardzo rzadko występują

Ale TY tego nie wiesz.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia