Prośba o ukierunkowanie na drodze dalszego poznawania języka

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Mam 32 lata nie uczyłem się w szkole podstawowej, średniej czy na studiach angielskiego. Od kilkunastu lat mam styczność z komputerem, angielskimi filmami itp i stąd znam dużo słownictwa i dużo rozumiem. 8 miesięcy temu wyjechałem do Anglii do pracy, pracuję w magazynie. Z góry zaznaczam, że nie mam na razie jak uczestniczyć w jakichś kursach czy szkołach językowych, gdyż pracuję 6 dni w tygodniu po 12 godzin. Na co dzień staram się jak najwięcej mówić po angielsku, zapamiętuje nowe słowa i zwroty i potem po pracy sprawdzam je w translatorze. Swoją znajomość angielskiego w mowie (bo na razie na tym najbardziej bym chciał się skupić, bo potrzebuję tego w pracy) oceniam pomiędzy podstawowym a komunikatywnym, może bliżej tego drugiego. Znam dużo słów, potrafię na szybko składać krótkie i proste zdania. Mam problem często ze złożonymi wypowiedziami, z czasami. Prosiłbym bardzo doświadczonych kolegów i koleżanki o ukierunkowanie mnie w jaki sposób mógłbym podszkolić swój angielski do wersji bardziej komunikatywnej. Jak pisałem na razie nie mam możliwości uczestniczyć w jakichś kursach, ale może są jakieś domowe kursy, metody dostępne w internecie? Z góry dziękuję za jakiekolwiek wskazówki.
edytowany przez Maxis1982: 20 lip 2014
Zwyle polecam supermemo, ale w twoim przypadku wydaje mi się, ze powinieneś skupić sie na innych sprawnościach dlatego polecam Ci nastepujące podręczniki:

- Dagmara Świda "English for Business and Politics";
- Dagmara Świda "Office English";
- Zofia M. Patoka, Dagmara Świda "Basic English for Business" (3 części);

- Barbara i Marcin Otto "Here is the news" (2 części).

Wszystkim tym pozycjom towarzyszą płyty CD.

Godne też polecenia też podręczniki opracowane na podstawie znanych powieści przez zespół prof. Jemielniaka:
- "Wielki Gatsby z angielskim";
- "Czarnoksiężnik z krainy Oz z angielskim"
- "Pies Baskerville'ów z angielskim"
i kilka innych.
Mogę polecić jeszcze kilka pozycji Wydawnictwa Preston Publishing:

- "Angielski w tłumaczeniach, Gramatyka "- komplet (6 poziomów);
- "Angielski w tłumaczeniach, Business" - komplet (3 poziomy);
- "Angielski w tłumaczeniach, Phrasal Verbs".

Gramatyki uczysz się jak dziecko, powtarzasz setki zdań, a struktury gramatyczne zapamiętujesz prawie podświadomie.

http://www.prestonpublishing.pl/
Dziękuję bardzo za szbką odpowiedź, na pewno skorzystam
Zastanów się, czy skoro masz czas na naukę samodzielną, to może znalazłbyś czas na indywidulaną naukę przez Skype np. Jest mnóstwo ludzi, którzy takich "korepetycji" udzielają. A zawsze łatwiej się zmotywować, kiedy jest ktoś, kto sprawdza nasze postępy :)
Tak, popieram - lekcje z nauczycielem, np. przez Skype, to lepszy pomysł niż nauka samodzielna: na pewno będziesz miał pytania, na które ani podręcznik, ani kolega z pracy nie udzieli odpowiedzi.
Temat przeniesiony do archwium.