Profesor Henry 6.0 Jak zacząć naukę?

Temat przeniesiony do archwium.
Zainstalowałem Profesor Henry 6.0 Słownictwo , Rozumienie ze słuchu i konwersacje oraz Gramatykę. Jak zacząć naukę z tym programem? Moim zdaniem najlepiej przerabiać aż będzie 10 nieznanych słówek i zapisać je gdzieś. Tylko pytanie czy przerabiać wszystkie działy po kolei czy może dać opcje wszystkie? Sam poziom 1 i 2 ma prawie 11 tysięcy słówek przerobienie tego zajmie dużo czasu. Cześć Rozumienie ze słuchu i konwersacje nie rozumiem, gdyż w cześci czas wolny i hobby trzeba zaznaczyć właściwą fotografię, ale nigdzie nie ma cześci wprowadzającej ze słownictw abo nie znam wszytskich słów jakie mówi lektor chyba że są one w cześci słownictwo. Mam zasadnicze pytanie czy część słownictwo współgra z częścia rozumienie ze słuchu i konwersacje czy są to może odrebne programy tego samego producenta?? Gramatyka jest fajnie zrobiona są po kolei przerabiane problemy z gramatyki a jak sie czegoś nie wiem można zajrzeć do podręcznika. Tylko jak waszym zdaniem powinno się przerabiać ten program?
Robić wszytskie 3 częsci na zmianę czy skończyć słownictwo zrobić konwersacje skoończyć konwersacje zrobić gramatykę. Proszę o rady
Mam jeszcze jeden dylemat w wersji 5.0 były takie cześci jak Business English, Idioms & Phrasal Verbs , FCE & CAE Course. W wersji 6.0 tych części nie ma. Czy jest sens instalacji tych części?? Czy może w wersji 6.0 są zawarte te częsci bo na pewno w częsci słwonictwo jest przygotowanie do egzaminu FCE oraz w grmatyce napewno są idiomy.
Kiedyś korzystałam z Profesora Henrego, myślę że dobrym rozwiązaniem może być wykonywanie np. 1-2 ćwiczeń dziennie z konwersacji, na kartce spisujesz sobie nowe słówka, które potem znajdziesz w bazie słownictwo i w ten sposób je sobie utrwalisz. Z gramatyką możesz spokojnie zrobić tak samo, ponieważ tam też może pojawić się nowe słownictwo. Odnośnie BE i FCE, CAE to nie sądzę żeby to było zawarte w innych częściach programu. Uważam, że po prostu tamtych części nie wznowili do wersji 6.0 jednak będą one raczej zawierały ćwiczenia typu reading czy listening związany z tytułowym tematem programu.
Ile jednostek dziennie najlepiej przerabiać żeby nie było za dużo na raz?
Ilość jednostek na dzień zależy już od tego jaką ilością czasu się dysponuje i ile czasu chce się poświęcić dziennie na naukę (lub można). Na początek proponuję 30 nowych słówek i zdań (np 15 słówek i 15 zdań). Po ok. tygodniu pojawi się już przeciętna ilość powtórek jaką będzie można spodziewać się na co dzień. W razie zbyt dużej ilości powtórek któregoś dnia polecam wykonać powtórki i nie wprowadzać nic nowego. Jeśli natomiast okaże się, że ciężko jest zapamiętać większą część nowego słownictwa to polecam zmniejszyć ilość nowego materiału. To wszystko trzeba dopasować po prostu do siebie. Od czegoś zacząć, obserwować jak idzie nauka i w razie potrzeby dokonywać zmian. Powodzenia :D
Cytat: Macius700
Ile jednostek dziennie najlepiej przerabiać żeby nie było za dużo na raz?

Uważam, że należy zaczynać nukę słówek od 5-10 dziennie, ale codziennie w niedziele i święta oraz wakacje też.
Jeśli będziesz się uczyć w takim tempie to po roku poznasz ciągu roku 18[tel]słówek, to jest więcej niż zawarte jest w słowniku do jednej klasy liceum. oprócz tego należy uczyć się słówek z podręcznika. Ucząc się słowek z PH musisz uczyć sie również zdań przykladowych, są one ważniejsze od samych słowek.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia