ważność egzaminu IELTS

Temat przeniesiony do archwium.
Czy po zdaniu egzmainu IELTS istnieje taki czas, po którym ważność tego dokumentu wygasa? Np. mógłbym wykorzystać ten papierek 5 lat po zdaniu egzaminu?
Teoretycznie - 2 lata. Jednak, na niektórych uniwersytetach znalazłem zastrzeżenie, że potwierdzenie znajomości języka angielskiego to IELTS ileśtam punktów zdawany nie dawniej niż 3 lata wcześniej.
Ale to nie ma znaczenia czy egzamin jest uniwersytecki czy prywatny? Czy egzamin jest ten sam i jego waznosc.
Ważność tego egzaminu może nie byc istotna jeśli służyć będzie osiągnieciu wyższych kwalifikacji. Tak na przykład się dzieje w przypadku ukończenia 'postgraduate course' na uniwersytecie w UK. Dyplom magistra staje się wtedy dokumentem potwierdzającym twoje zdolności językowe, chyba że możliwość posługiwania się samym dyplomem w tym celu jest ograniczona czasowo.

Pytanie zatem brzmi: Czemu ma służyć zdanie tego egzaminu?
edytowany przez labtes: 25 lip 2014
Cytat: labtes
Dyplom magistra staje się wtedy dokumentem potwierdzającym twoje zdolności językowe.

Dla upewnienia, Labtes: IELTS jest w tej sytuacji wisienką na torcie, tak?
Zaczynam obawiać się udzielania na tym forum. Tak mg, wisienką! :)
Mnie sie wydaje ze na torcie zazwyczaj jest wiecej wisienek, takie mniejsze na okolo i posrodku np. tak duza, to jest dobre mysle, posrodu taka duza, zeby nie ominac a razie czego tak jak Big Bertha ..

p.s. przepraszam, z drugiesj strony ja tu na temat wisenek to nie expert przeciez
edytowany przez savagerhino: 25 lip 2014
No tak savagerhino, Twojego wpisu nie mogło tu zabraknąć. :)
Wiesz jak jest:)

Ale dobrze, zeby juz skonczyc ta dyskusje raz na zawsze to propunuje taka konkluzje.
Jak masz rzucac czyms w duza kobiete, ale naprawde taka duza badzo, to tylko tortem z wisinkami
edytowany przez savagerhino: 25 lip 2014
IELTS będzie mi potrzebny do ubiegania się o wizę do AU. Jednak chciałbym go zrobić po studiach od razu, a o wizę starać się gdzieś ok. po 3-4 latach od zrobiebia egzaminu.
edytowany przez VanHezz: 25 lip 2014
Cytat: VanHezz
Ale to nie ma znaczenia czy egzamin jest uniwersytecki czy prywatny? Czy egzamin jest ten sam i jego waznosc.

https://www.google.co.uk/search?client=ubuntu&channel=fs&q=ielts+valid&ie=utf-8&oe=utf-8&gl=uk&gws_rd=cr&ei=s9HSU6_MBIep7Aas2oDgDw#channel=fs&gl=uk&q=ielts+valid&start=10
Nie robią rozróżnienia więc przyjąć należy, że kończy się po dwóch latach.

Tak jak rebuaz sugeruje, możliwe że ambasada zatwierdzi wyniki z ponad dwóch lat. Poza tym, ważność tego dokumentu może się przydać gdy już będziesz za granicą.
edytowany przez labtes: 26 lip 2014
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa