filmy/seriale po angielsku

Temat przeniesiony do archwium.
Witam serdecznie! Ciągle pojawiają się opinie, że świetnym sposobem na naukę języka
jest oglądanie filmów po angielsku, początkowo najlepiej z angielskimi napisami.
Problem w tym, że bardzo trudno znaleźć miejsce gdzie te filmy można by oglądać legalnie. Znacie może jakieś legalne źródła.
Proszę o odpowiedź.
Jeżeli chodzi o legalne filmy po angielsku z angielskimi napisami, to do głowy przychodzi mi tylko bbc. http://www.bbc.co.uk/iplayer/categories/films/highlights
na tej stronie bbc player nie da się oglądać filmów,bo jak wpiszesz kod swojego miasta w Polsce to Cię nie dopuści do wyświetlania filmu ,ponieważ tylko akceptowane są kody miast na terenie Wielkiej Brytanii.Mam ten sam problem,kiedyś przekopywałam się przez tysiące linków w Google poszukując tylko legalnych stron- (bo tylko takie strony dopuszczam) i nie znalazłam.Jest co prawda legalna polska strona z filmami,gdzie dużo jest filmów do obejrzenia za darmo,ale one są z polskim lektorem i nie ma możliwości zmiany na język oryginału.
Wiele filmów jest na yotube,ale to są filmy przedpotopowe , marnej kategorii - i dlatego są legalne,jestem tego pewna,bo youtube skrzętnie usuwa te nowe,do których nie wygasły prawa autorskie.
Istnieje możliwość oglądania filmów w telewizji,ponieważ niektóre stację mają opcje ,gdzie możesz wyłączyć lektora- wejdż na menu na pilocie i sobie to sprawdż- ale to nie zawsze jest możliwe.
Na upartego można pożyczyć dvd i tam się już da zmieniać język.
Nie wiedziałam, że jest taka blokada. W każdym razie, ściąganie filmów z torrentów też jest legalne, jeżeli tylko nie będziemy sami ich udostępniać i jeszcze chyba i usuniemy w określonym czasie od ściągnięcia. A jak się ściągnie film po angielsku, to napisy wtedy znaleźć jest banalnie prosto.
Heyo. Z racji tego, że jestem tu nowy to się przywitam. Hello.
Co do filmów to jest to totalna nieprawda, że najlepiej uczyć się na filmach a tym bardziej słuchać radia. Jeżeli nie znamy podstawowych wyrazów i podstawowej gramatyki. Bo jak mamy rozumieć coś czego nie rozumiemy a nikt nam nie wytłumaczył. Dziecko ucząc się słów ma przewodnika w postaci chociażby rodziców. Początkujący samouk nie ma takiego przewodnika coby mu pokazał palcem jak to się nazywa i co mówią w tym filmie bądź radiu. Jest to dobra metoda do szlifowania angielskiego. Moim zdaniem jest to strata czasu dla zupełnie zielonych z angielskiego.
Sam zacząłem się uczyć na filmie, ale znam ok 2000 słów i trochę gramatyki. Z filmu tłumaczę sobie tekst, uczę się nowych słówek i zwrotów. Potem zamierzam oglądać go właśnie z napisami a później bez.
Poz.
Cytat: Redson
Z filmu tłumaczę sobie tekst, uczę się nowych słówek i zwrotów. Potem zamierzam oglądać go właśnie z napisami a później bez.
Poz.

Redson, właśnie takich wskazówek powinni udzielać wszyscy. Prosta technika nauki. Efektywność.
Popieram Twoją metodę Redson.
Może ktoś ma inną wizję, ale najważniejsze, że wskazujesz uczącym się angielskiego dokładnie to JAK TO ROBIĆ - dzięki Redson (w imieniu wszystkich uczących się i własnym)!
Dodam jeszcze, że najlepiej nowo poznane słówka z filmu sobie spisywać (word, zeszyt) i obok sobie pisać ich wymowę którą można poznać np z DIKI. Bo cóż z tego że, poznamy nowe słowa jak w filmie się zleją ze sobą i powstanie całkiem niezrozumiały bełkot. Nie rozumiemy co mówią na filmie bo nie mamy na co dzień kontaktu z Angielskim mówionym. Dla początkującego szybko wypowiadane słowa po Angielsku staja się bełkotem (zresztą chyba w każdym języku). Trzeba pamiętać aby uczyć się słów tak jak powinno się je wypowiadać np niesłyszalne "g" w ing lub brak r na końcu w większości wyrazów.
Pomóżcie!! Ogólnie dobrze się uczę, mam średnią powyżej 5.0, ale języki się mnie nie trzymają. Jak odróżniać czas, który mam zastosować w zdaniu? Skąd mam wiedzieć czy to Past czy Present Simple?
Cytat: Malwina1995
jak odróżniać czas, który mam zastosować w zdaniu? Skąd mam wiedzieć czy to Past czy Present Simple?

Po budowie. Tak jak odrozniasz slonia od myszy.
Malwina1995. Nie ten temat.
Nie wiem jak można nie rozróżniać past z presesnt simple. A ja nie znam angielskiego. Może chodziło Tobie o past simple z present perfect?
Present simple to czas w którym opisujesz rzeczy które powtarzają się z jakąś częstotliwością lub wcale. np I drink coffee everyday
Past simple to czas w którym już coś się zakończyło i nie ma wpływu na teraźniejszość.
I ate chocolate last year.

Prestent perfect to czas w którym coś się wydarzyło (nie wiemy kiedy) ale ma wpływ na teraźniejszość. np I have cleaned my car. Wyczyściłem (nie wiadomo kiedy) i jest teraz czysty.

Mam nadzieję, że pomogłem bo tak jak pisze. Nie umiem Anglika :D Może ktoś mnie poprawi :D
@Redson
bardzo dobrze wytlumaczyles, tylko pisze sie every day odzielnie
wszystkie seriale po angielsku i z napisami masz na www.scs.pl
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie