Nauka j. angielskiego w domu.

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie,

Chcę nauczyć się j. angielskiego tylko kompletnie nie wiem od czego zacząć. Można powiedzieć, że olewałem dotychczas naukę tego języka, ale chcę zmienić swoje podejście. Mój cel na najbliższe miesiące jest taki, aby nauczyć się samodzielnie pisać w tym języku bez pomocy tłumacza. Słówka znam tylko podstawowe, więc czy dobrym wyborem będzie zakup tego zestawu: http://www.fiszki.pl/jezyk-angielski/fiszki/podstawowy/produkt,starter-angielski,71611183,1.html ? Na czym powinienem się skupić w początkowej fazie nauki?

Pozdrawiam
Samodzielnie pisać ale co?

To może być dla ciebie za proste, ale czasem lepsze małe kroki niż skok i potem nic.
Ucz się dużo słówek bo bez nich jak bez ręki. W między czasie czasy https://www.ang.pl/gramatyka/czasy-angielskie. Czytaj dużo to forum a będziesz wiedzieć co robić (porad i metod jest sporo). Potrzebujesz odkryć swoje metody i techniki nauki bo to nie szkoła że ktoś czeka aż wydukasz to co chcą.

http://www.angprofi.pl/ - może zrób ten kurs bo za darmo i sprawdzisz czy ci się chce być z tym językiem
edytowany przez emil05: 08 cze 2015
Najważniejsza jest systematyczna nauka i dobre materiały. Najlepsze książki to takie, które mają krótkie rozdziały, abyś mógł widzieć ile już przerobiłeś. Dzięki temu będziesz miał satysfakcję. Urozmaicaj naukę: raz czytanie + słownictwo, raz słuchanie i powtarzanie, oglądanie filmów na Twoim poziomie takich jak w podanym linku. Jest dużo sposobów - wystarczy chcieć :) Powodzenia!
edytowany przez Redakcja: 10 cze 2015
Poza samodzielną nauką co nie jest łatwe to idealną opcją oprócz tego jest zapisanie się na dobry kurs. Ze szkół językowych ze swojego doświadczenia polecam empik school.
Kurs kursem, ale baza słownikowa musi być. Ja zawsze zaczynam bloki od przyswajania słówek. Niebieski fiszki służą mi od 2 lat i jestem zadowolona. Bez nich napewno nie sięgałabym do angielskiego tak często jak sięgam teraz.
Samodzielna nauka jest trudniejsza i mniej wydajna. Najlepsza jest nauka regularna na dobrym kursie językowym. Tak chyba nauczysz się najszybciej.
@kaktus
nieprawda, nie wściskaj ludziom kitu
Cytat: kaktus12
Samodzielna nauka jest trudniejsza i mniej wydajna. Najlepsza jest nauka regularna na dobrym kursie językowym. Tak chyba nauczysz się najszybciej.

Na jakiej podstawie to twierdzisz? Sa ludzie, ktorzy sami nauczyli sie wiele, a na kursach jez. malo. Kazdy uczy sie inaczej, i sam wie jak najlepiej. Jak ktos NIE CHCE sie uczyc, to najlepsza szkola nie pomoze, a jak CHCE sie uczyc, to sam potrafi to zrobic. Tak, na swobodna wymowe trzeba drugiej osoby (nauczyciel/lektor), ale duzo samemu mozna zrobic.
Jezyka mozesz nauczyc sie szybko, jak masz pare godzin kazdego dnia na nauke. Inaczej nie.
ja też uważam, że lepiej pójść do szkoły niż uczyć się w domu. ja sam jakiś czas temu chodziłem do speak up i to było dla mnie najwygodniejsze, bo mogłem chodzić do szkoły, a jak nie miałem czasu to uczyłem się w domu przez ich platformę. podobało mi się to.
Jedyne co mogę polecić bez wahania to ksiażka Mówimy po angielsku (nie, nie płacą mi za reklamę, a szkoda ;)). Uczę się z niej od niedawna, ale jestem zachwycona. W sumie nie znam nic lepszego dla samouków do nauki angielskiego. Słownictwo, zwroty jakie w niej są zawarte, występują w używanym angielskim. Po dokładnym zrobieniu kilku lekcji, zaczęłam słuchać radia BBC i zaczęłam rozumieć o czym oni mówią, co wspominałam już w innym wątku.
Tylko, że z ta książką nie nauczysz się raczej pisać, ale rozwiniesz inne, nie mniej ważne kompetencje językowe. A żeby nauczyć się pisać po angielsku, zastosuj może taką samą metodę jaką uczyłeś się pisać po polsku?
edytowany przez fragrance: 26 cze 2015
Cytat: kaktus12
Samodzielna nauka jest trudniejsza i mniej wydajna. Najlepsza jest nauka regularna na dobrym kursie językowym. Tak chyba nauczysz się najszybciej.

Samodzielna nauka to baza do tego, by móc uczyć się gdziekolwiek indziej. Jeśli sam nie pracujesz nad sobą to nauka w szkole nie będzie przynosiła efektów. Ja, pracując sama choćby z tymi niebieskimi fiszkami, widzę progres. Noszę je w torebce, codziennie po kilka, codziennie nowe i codziennie coś nowego wpada do głowy. A później łatwo jest mi konwersować, bo słownictwo rzeczywiście cały czas jest w użyciu i cały czas się poszerza :)
Seriale bajki i filmy po ang. pomogą w nauce. Osłuchanie to podstawa do dobrej wymowy (no i słownictwo trzeba kompletować). Wszystko przyjdzie z czasem tylko cierpliwości.
http://adf.ly/1MBRvP seriale 9chyab jakie tylko są) i kilak serii bajek a w wersji płatnej masa pojedynczych filmów
http://adf.ly/1MEFpB ogrom bajek anime
Jak masz pytania to pisz na skrzynkę.

Pozdrawiam
pomóżcie mam problem z nauką angielskiego uczę się uczę i mam wrażenie że nic nie umiem. słowka śnią mi się po nocy ale nigdy nie jestem pewna co znaczą.
Najlepszym kursem do nauki języka angielskiego, jest kurs dr Henryka Krzyżanowskiego :
1/ FSIE
2/ Angielskie w 3 miesiące - I i II część

Gruntowne przerobienie jednego z nich zapewnia bardzo dobre opanowanie języka.
Ja mogę od siebie polecić Ci appke na telefon www.langmission.pl. Bardzo dobra opcja bo najlepsza jest nauka poprzez zabawe :D
Prosze nie reklamowac szkol ani stron internetowych. Jak sa dobre to ludzie tam pojda. Tutaj mamy forum do nauki, a nie 'forum bezplatnej reklamy.
Usuwam twoj post.
Terri ma rację: jeśli ktoś chce się uczyć, to będzie się uczył i sam, a jeśli nie, to najlepsze szkoły, metody i strategie i nie pomogą. Pewnie, że niektóre zagadnienia lepiej się uczy z osobą, która język zna, ale bez samozaparcia nikt nic nie zdziała.
Problem lezy w tym (i to widze na co dzien), ze ludzie chca osiagniac COS za NIC. Tylko niestety (i tu jest chyba calkowita wina osoby ktora tym wszystkich kieruje), ze nie jest za latwo miec COS za NIC.
No pain, no gain.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pytania dotyczące języka angielskiego

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia