Marek Kuczyński

Temat przeniesiony do archwium.
Ostatnio nakładem Wydawnictwa MORPHO ukazały się następujące pozycje:
1. Daughter's Book 1 (poziom A1--A2)
2. Daughter's Book 2 (poziom B1-B2)
3. Eastern Treasure (poziom B-C1)
Czy te pozycje są dobre do nauki samodzielnej. Czy warto się w nie zaopatrzyć. Posiadam Profesora Henry Słownictwo z którego uczę się całych zdań, a nie pojedyńczych słów (zgodnie z zaleceniami Jacka Gordona czy Bronisława Broniarka), dodatkowo Angielski w tłumaczeniach, Blondynka na językach, PONS Angielski w 3 miesiące dla początkujących z Supermemo (tą ostatnią pozycję może zamienię na First Steps in English, który również posiadam, chyba, że uda mi się dostać Angielski w 3 miesiące dla średnio-zaawansowanych). Oczywiście do tego internet: seriale angielskie z angielskimi napisami, podcasty, radio BBC, wykłady TED oraz engvid, itp. Jestem bardzo zdeterminowany, gdyż chcę w dość krótkim okresie (3-4 miesiące) podwyższyć swój poziom angielskiego ze słabego B1 na mocne B2. W tym roku mam zamiar wyjechać do pracy w Anglii (praca w mojej branży jest, jedynie angielski...).
Pytam o te pozycje Kuczyńskiego, gdyż bardzo lubię czytać i może byłby to miły dodatek do moich materiałów (a może zbyteczny)?
Może Pan Bejotka znajdzie czas aby mi odpowiedzieć?
Mi te pozycje przypadły do gustu. Przeczytałem DB 1 i 2 cz. a teraz przerabiam szczegółowo. Również próbuję stosować zalecenia Jacka Gordona. Myślę ze można je stosować do nauki samodzielnej choćby z uwagi na wyjaśnienie gramatyki i liczne ćwiczenia.
Dzięki za szybką odpowiedź. Czy ta się te pozycje jak książkę, tzn. są ciekawe?
Jak dla mnie pozycja DB (ET dopiero zaczynam) jest ciekawa choć autor uprzedza że konieczność powtarzania poszczególnych słów i struktur wpłynęła na "doznania powodowane wstrzymującą dech akcją".
Szkoda że tylko do DB można ściągnąć mp3.
Rozumiem. Czyli jest to pozycja warta polecenia również przy nauce wyjazdowej, gdzie najważniejsze będzie mówienie i rozumienie?
tyle..... roznych ksiazek....Boooffffffffffff dla blondynki na jezykach- moim zdaniem to jest super booofffff
tyle..... roznych ksiazek....Boooffffffffffff dla blondynki na jezykach- moim zdaniem to jest super booofffff
Temat przeniesiony do archwium.