Czy w taki sposób się czegoś nauczę?

Temat przeniesiony do archwium.
Od jakiegoś czasu staram się nauczyć języka. Teraz idę do 2 gimnazjum, ale wcześniej (w podstawówce) miałam trochę wywalone na angielski i po prostu mało co z niego na tamten czas (początek tego roku, bo wtedy zaczęłam się uczyć) pamiętałam. W ostatnim czasie zaczęłam bawić się w tłumaczenia piosenek z pomocą słownika i idzie mi różnie. Tłumaczę głównie rap i z tego co zauważyłam to jest to trudniejsze niż tłumaczenie samego śpiewania (ale może mi się wydaje) i może dlatego. Denerwuje mnie też moja wymowa, więc sobie czasami coś tam śpiewam po angielsku nagrywając to i oceniając co powinnam poprawić. Staram się też oglądać angielskich youtuberów, mimo że nie wszystko rozumiem (m.in. dlatego, bo nadal nie znam wielu słów i też czasami nie rozumiem co ktoś mówi, nawet jeśli jakbym miała to napisane to bym zrozumiała). Zastanawiam się czy takie coś cokolwiek da (bo nie uczę się gramatyki), czy poprzez słuchanie angielskich rzeczy kiedyś zacznę wszystko dobrze słyszeć, mimo że teraz momentami nie potrafiłabym przetłumaczyć tego co tam słyszę nawet jeśli byłoby napisane. No i czasami mam też takie problemy, że nawet jak znam wszystkie słowa w zdaniu to nadal nie wiem jak można to byłoby sensownie przetłumaczyć, głównie mam tak w tłumaczeniu tekstów piosenek.
zacznij sie uczyc gramatyki, bo masz jeszcze czas, ale szybko przeleci i go juz nie bedzie
i dobrze by było znaleźć kogoś, kto by sprawdzal czy dobrze przetlumaczylas (np. mozesz tu na forum wklejac jakies male wycinki tlumaczen z piosenek czy filmikow, ktos tutaj na pewno pomoze)
zacznij sie uczyc gramatyki, bo masz jeszcze czas, ale szybko przeleci i go juz nie bedzie
i dobrze by było znaleźć kogoś, kto by sprawdzal czy dobrze przetlumaczylas (np. mozesz tu na forum wklejac jakies male wycinki tlumaczen z piosenek czy filmikow, ktos tutaj na pewno pomoze)
Co do tłumaczeń to raczej nie muszę, bo jak już kończę to sobie sprawdzam z tłumaczeniami innych osób. Chyba że żadnego nie znajdę, może wtedy.
I to nie jest tez tak, że z gramatyki nic nie umiem. Świadomie jestem przynajmniej na poziomie tej 1 gimnazjum, ale też nie wiem czy przypadkiem podczas pisania po angielsku nie trzymam się nieświadomie jakiś zasad, reguł.
Dużo rzeczy po prostu zapamiętuje i nie mam najmniejszego pojęcia co to jest, ale wiem, że trzeba tak robić.
edytowany przez Straler: 27 cze 2015
polecałbym też nie tlumaczyc tylko piosenek, ale tez inne teksty
Słuchaj radia po angielsku, oglądaj filmy z napisami itd. Racja, aby nie ograniczać się jedynie do piosenek, w których często brak poprawnego języka.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia