5 Lat w Irlandii i problemy z Angielskim.

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć!
Na wstępie przepraszam jeśli zły dział.
Mam problem z nauką Angielskiego, nie potrafię nauczyć się płynnie rozmawiac jak native speaker, dodam że od 5 lat mieszkam w Irlandii, 4 lata uczęszczałem do szkoły, jak i teraz od Września również będę. W szkole zamknąłem się w sobie, gdy znajomi z klasy wyśmiewali się z mojego Angielskiego, nie odpowiadałem nawet na lekcji gdy nauczyciele mnie o coś pytali, wiem że to dziwne, ale tak było, wstydziłem się bardzo. Wielu moich rówieśników po 2 latach w Irlandii, potrafi rozmawiać płynnie i automatycznie, a ja nadal nic.
Wiem że to mój błąd, który teraz chcę naprawić, ponieważ problem mam tylko z automatycznym układaniem zdań. Do nauki motywuje mnie pewna osoba, której nie przeszkadza mój Angielski i chce mi pomóc w nauce, chociaż gdy ja chcę zakończyć tą znajomość, bo czuję się niezręcznie w sytuacji, gdzię nie mogę z nią normalnie pożartować lub pogadać, tak jak to robię w języku Polskim. Jak mogę się efektywnie nauczyć płynnie rozmawiać po Angielsku?
Pozdrawiam :).
edytowany przez Martix97: 07 sie 2015
1. Nie przejmuj sie tym. Nigdy nie będziesz mówił jak native. Trzeba żyć w WB 30 lat,
by zbliżyć się do tego, a i to nie każdemu się to udaje.

2. Nieśmiałość językowa jest największą przeszkodą językową. Wiele osób robi błędy w języku ojczystym np: "mówiom", "robiom", "poszłem" ...
Wiem, że to trudne, ale staraj się nie przejmować. Ludzie czasami są okrutni. Fajnie, że się nie poddałeś i chcesz dalej próbować, bo warto! Przede wszystkim dla siebie, ale też może nie zakańczaj tej znajomości tylko daj sobie jeszcze szansę. Samo to, że się uczysz jest godne podziwu, bo wiele osób tego nie robi, także nie daj się złamać kilku beznadziejnym osobom.
Przesyłam kilka linków, które mogą Ci pomóc.

Popraw swoje umiejętności mówienie w języku obcym - tutaj masz kilka wskazówek co możesz robić.
http://coursefinders.com/pl/studentlibrary/929/english-improve-your-speaking-skills-part-1

Tutaj są zasoby do wykorzystania ze wskazówkami wyżej:
http://coursefinders.com/pl/studentlibrary/932/english-improve-your-speaking-skills-part-2-resources

Myślę, że zwłaszcza rozmowa z native speakerami na zasadzie wymiany językowej mogłaby się u Ciebie sprawdzić - bo wtedy dobierasz sobie przez internet partnera i oboje się uczycie, także wszystko ma miejsce w symbiozie i nie ma żadnego naśmiewania, a raczej wsparcie ;-) (i tak właśnie powinno być!)
Tutaj są właśnie takie portale do wymiany językowej (do działa na takiej zasadzie, że Ty możesz uczyć kogoś polskiego, a anglik Ciebie angielskiego)
http://coursefinders.com/pl/studentlibrary/1087/english-talk-with-native-speakers-to-practice-languages

Powodzenia i życzę Ci, żebyś rozwiązał szybko swój problem.
Nieśmiałość językowa jest normalna. Niestety do poziomu nativ speaker jest trudno dość...nie wiem czy to możliwe. Ale płynność oczywiście można poprawić. Nie wiem czy Ci to pomoże, bo będąc w Irlandi na pewno jesteś na zaawansowanym poziomie, ale mi blokadę w mówieniu pomógł przemóc kurs metodą Emila Krebsa ze strony www.krebsmethod.com. Lektorzy mają tam co prawda amerykański akcent, ale ta metoda pomaga wprowadzić pewien automatyzm odpowiadania na pytania. No i pomaga się przełamać, bo mówisz głośno po angielsku do płyty. Więc już sam fakt, że mówisz dużo daje.
Jak pisałam mi kurs bardzo pomógł, wiec można spróbować. Jeśli bardzo wstydzisz się rozmawiać, ale nie tylko dlatego, że musisz się zastanowić, tylko dlatego że nie masz Irlandzkiego akcentu to wtedy niestety może być nie skuteczny.
Przestan juz spamowac tym krebsem. Ile razy trzeba ci to powtarzac?

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia