nauka mówienia po angielsku

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie,

Chciałabym się Was poradzić w jeden kwestii. Otóż od szkoły podstawowej uczę się angielskiego ( aktualnie kończę studia magisterskie z pedagogiki).
W podstawówce szło mi całkiem nieźle. W gimnazjum narobiłam sobie zaległości z gramatyki. W liceum zdałam maturę z angielskiego bez żadnego problemu (jakimś cudem, bo specjalnie się do niej nie uczyłam). Wydaje mi się, że angielski przychodzi mi łatwo. Niestety jestem niesystematyczna w tym co robię. To się nazywa słomiany zapał :).
Na ten moment kończę studia magisterskie, jestem na ostatnim - najgorszym semestrze.
Zmienili nam wykładowcę z lektoratu. Szanowna Pani zażyczyła sobie na egzaminie przeprowadzenie rozmów w parach na wybrane przez nią tematy oraz egzamin z gramatyki na koniec. Podobno jeżeli ktoś uczy się na poziomie intermediate to powinien znać gramatykę na tip top. Z tym, że niestety nikt nie pytał mnie w jakiej chcę być grupie zaawansowania.

Problem jest w tym, że ja nie potrafię mówić. Mam straszny problem z angielskim. W sumie jestem najgorsza z grupy. Czy przez 5 miesięcy nauki dam radę podszkolić się w rozmowie?
Jakie metody stosujecie? Co Wam pomogło w nauce? Pomocyyy!
Kurs i może nauka w szkole językowej ?
Czyli dobre podstawy już masz teraz tylko trzeba się rozgadać. Ze swojej strony mogę Ci polecić kurs metodą Emila Krebsa tzw. krebsmethod.com. Ja uczyłem się niemieckiego z nim akurat. Daje fajne podstawy na początku nauki, ale dla Ciebie też się nada. Plusem jest cena :D Zapłacisz tyle co za dwie lekcje z nativem, a masz 40 lekcji. Na początku może być troszkę za niski poziom dla ciebie, ale szybko rośnie z upływem lekcji. I właśnie o to chodzi tam że szybko trzeba odpowiadać na pytania, które zadaje Ci lektor. Także całkiem dobra opcja.
Najlatwiej nauczyc sie jezyka w naturalnym srodowisku, ale jesli nie ma sie takiej mozliwosci, warto stworzyc odpowiednie warunki. Kup jeden dobry podrecznik i zrob go od deski do deski niemalze na pamiec. Ja polecam Mowimy po angielsku. Ma za zadanie przyblizyc do takiego momentu kiedy jezyk bedziemy przyswajac z otoczenia. Sluchaj po kilka, kilkanascie razy lekcji, przepisuj zdania tlumaczac z polskiego na angielski az wryja sie mocno w pamiec. Po zrobieniu tego podrecznika zacznij juz korzystac z materialow zywych
.
Polecam tylko to, co sprawdzilo sie u mnie i co realnie dziala, dodam ze nigdy nie mialam tzw talentu do nauki i jestem fenomenalna w zapominaniu wszystkiego... Klucz to powtarzanie i systematycznosc

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

PRACA