Nauka angielskiego "w domu" - na czym się skupić?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, jakiś czas temu postanowiłem wziąć się za naukę angielskiego na poważnie ponieważ zrozumiałem, że umiejętność dogadania się w języku obcym jest bardzo ważna i przydatna. Mam 17 lat i efekty mojej szkolnej nauki języka niestety są bardzo kiepskie... Przyznaję, że nigdy nie przykładałem się do tego w dużym stopniu czego teraz żałuję. Chciałbym to w jakiś sposób nadrobić. Na początku chciałbym próbować uczyć się samemu "systematycznie, małymi kroczkami". Jeżeli to nie przyniesie żadnych efektów dopiero wtedy zacznę szukać nauczyciela lub jakiejś szkoły językowej. Jakie kroki już poczyniłem? Razem z trzema kolegami raz w tygodniu chodzimy na spotkania z panem który przyjechał z Australii i nie zna języka polskiego. Ma to formę takiej luźnej rozmowy na różne tematy. Co prawda mało się tam wypowiadam, ale stwierdziłem, że jest to dobry sposób na "oswojenie się" z angielskim w praktyce. Kolejną rzeczą jest to, że jeżeli coś oglądam to z napisami a nie z lektorem, czytam teksty angielskich piosenek które słucham, ogólnie staram się "otaczać" tym językiem ;) Wiem, że to pomaga ale nie zastąpi nauki. Dlatego chciałbym ułożyć sobie taki plan tego co mam się nauczyć. Wiem, że o wiele lepiej przyswaja się wiedzę w małych dawkach które często się powtarza dlatego np. dziennie poświęcałbym na to 25 minut. W tym miejscu pojawia się problem ponieważ jak sugeruje temat nie wiem na czym warto się skupić. Gramatyka? Słówka? Czego więcej? W jakich proporcjach? W jakiej formie? Bardzo dziękuję za każdą odpowiedź ;)
Pozdrawiam
edytowany przez BartN4: 23 sty 2016
Hej Bart,

przede wszystkim musisz codziennie poświęcić od jednej do dwóch godzin na powtórzenie czasów oraz podstaw gramatyki. Dobrym rozwiązaniem jest stworzenie sobie listy słówek, która odpowiada Twoim zajęciom danego dnia np. idę do szkoły i mam matematykę, fizykę, astronomię i przyrodę. Potem wracam do domu autobusem lub tramwajem. Zjadam obiad, który sam przygotowałem i później poświęcam się czytaniu swojej ulubionej książki. Książka jest o takim i siakim itd. Przygotowujesz sobie słówka na bieżąco i powtarzasz je na koniec dnia ;)

Najlepszą radą jaką mogę dać to systematyczność, rzetelność i praca! Warto sobie przyswoić jak najwięcej słówek z czynności codziennych oraz obiektów, które są charakterystyczne dla Twojego stylu życia.

Polecam również stronę "Six minutes english" od BBC - przede wszystkim słuchanie i próba wyjaśnienia sobie samemu o czym było słuchowisko :)

Trzymam kciuki!

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie