Jak polepszyć swoje kompetencje językowe, jeśli chodzi o 'Reading' i 'Speaking'?

Temat przeniesiony do archwium.
Miałem na myśli "Listening" i "Speaking":D

Dziś miałem egzamin ustny na uczelni - jedno techniczne pytanie ze sporego zestawu i dialog na tematy podobne na maturze. Wcześniej pisałem w poniedziałek pisemny podobny do tego: https://drive.google.com/file/d/0BxGkykkVApv9T0lGWkQ5b09GMnM/view?usp=sharing

No i z pisemnego miałem prawie max, bo straciłem tylko 6 pkt ze słuchania, więc 74/80. Ale z ustnym było już gorzej, tzn. na techniczne łatwo odpowiedziałem i mówiłem przez długi czas, bo po prostu no wiedziałem o czym mówić, z dialogu wylosowaliśmy 'package holidays', i tu już było gorzej, ciężko było mi wymyślić jakieś argumenty, słowa z wielkim trudem przychodziły mi do głowy. No po prostu chciałbym to poprawić, bo teraz jest tak, że wezmę jakąś książkę czy to techniczną czy zwykłą, albo jakiś artykuł i zrozumiem z 90% tekstu bez zaglądania do słownika. A wezmę pierwszy lepszy podcast albo z 6 Minute English i praktycznie nic nie rozumiem, i też znam spory zasób słownictwa, ale większość nie wiem jak poprawnie wymawiać.

A więc moglibyście mi opowiedzieć jak wyglądają jakieś kursy językowe, stawiają tam tylko na gramatykę? Mam po prostu więcej czasu poświęcić na słuchanie, sprawdzać każde słowo jak się wymawia, i z czasem to przyjdzie. Czy może od czasu do czasu iść na jakieś konsultacje/korepetycje/rozmowę z 'Native Speakerami'. Jaka metoda będzie najskuteczniejsza?
edytowany przez Creatorrr: 03 lut 2016

« 

Ogłoszenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia